Z Fínska do Trenčína. Jouni Juurela novým trénerom ŠK 1. FBC Trenčín

"Fínska škola" v Trenčíne. Nie, nemáme na mysli vznik novej školy v meste pod Hradom Matúša Čáka, ale príchod fínskeho trénera do štruktúr rekordného slovenského majstra Extraligy mužov - ŠK 1. FBC Trenčín

Fín Jouni Juurela je už v Trenčíne a od 5. júna oficiálne naštartuje svoju trénersku misiu v 1. FBC. Ide o mladého, 31 ročného trénera, ktorý sa venuje trénerskému remeslu už 16 rokov. Prácu trénera začal kombinovať s hráčskou kariérou a jeho zapálenie pre samotnú hru ho postupne dostalo do pozície manažéra a trénera. Pochádza z malého a dnes už bývalého baníckeho mesta Outokumpu, ktoré má približne 7000 obyvateľov. V roku 1989, teda štyri roky pred narodením Juurelu, bola baňa zatvorená a dnes toto mesto žije najmä z turizmu. Ide o symboliku v príbehu mladého trénera z malého mestečka, ktorý sa musel "prekopať" z vidieka do väčších miest, aby si mohol plniť sny. 

Teraz bude Juurela súčasťou nastavenia celkového fungovania klubu ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý strieda na pozícii trénera A tímu Jána Holovku. Pod jeho vedením bude prebiehať príprava mužského a juniorského tímu a postupne bude nastavovať stratégiu pre celú klubovú pyramídu. Je držiteľom najvyššej fínskej trénerskej licencie a ako hlavný tréner dokázal klub O2-Jyväskylä, hrajúci vo fínskej 1. divízii, dostať až do semifinále fínskeho pohára. Išlo doslova o malé florbalové šialenstvo a veľký príbeh, ktorý dokázal tento mladý tréner napísať. Teraz bude písať príbeh iný a nový. V Trenčíne. 

Jouni Juurela a Ivan Piovarči - športový riaditeľ ŠK 1. FBC Trenčín pri podpise zmluvy. FOTO: ŠK 1. FBC Trenčín


Klubový web ŠK 1. FBC Trenčín informoval o oficiálnom podpise zmluvy s novým trénerom z Fínska a športový riaditeľ klubu - Ivan Piovarči prezradil, čo čaká nového lodivoda v najbližšom období. 

"Jouni Juurela je už náš ! V ďalšom priebehu prvej spoločnej schôdzky sme považovali za potrebné najmä zladiť vzájomné predstavy a očakávania oboch strán a som rád, že k nejakým zásadným trecím plochám nedošlo. Nový tréner bude viesť prípravu A-tímu a juniorky, ale bude aj navrhovať formy tréningového procesu u jednotlivých mládežníckych družstiev, sledovať ho a vyhodnocovať. Veríme, že „fínska škola“ bude pre náš klub výrazným obohatením, z ktorého budeme môcť čerpať aj v ďalších rokoch." 

Celú správu klubu nájdete TU.

Prečítajte si aj krátky rozhovor s trénerom Juurelom


Fínsky tréner oficiálne odštartuje svoju "trenčiansku misiu" 5. júna. 


Ďalšie články


Odoberajte newsletter