Začiatok playoff pre juniorov, semifinále prvých líg a predposledné kolo Extraligy mnužov

Víťaza základnej časti Extraligy mužov už poznáme a vieme aj to, že Detva sa vráti do 1. ligy mužov. Kto ale bude po víkende bližšie k finále prvých líg mužov a žien a kto odštartuje úspešne play-off Extraligy juniorov? Pred nami je ďalší florbalový víkend. 

Poďme si ho rozmeniť na menšie časti. 

Extraliga mužov má pred sebou predposledné kolo základnej časti a zápasy naberajú na intenzite. Nižná potrebuje k potvrdeniu postupu do vyraďovacej časti zabodovať naplno a nespoliehať sa tak na nikoho iného. Šancu bude mať na pôde poslednej a už aj zostupujúcej Detvy. AS Trenčín ešte živí poslednú šancu na postup do TOP8, na to ale potrebuje vyhrať oba posledné zápasy základnej časti a pomoc od Nižnej, ktorá by v tom prípade nemohla získať ani bod. "Doma" v Púchove privíta Snipers. V Košiciach sa črtá zaujímavý duel medzi ATU Košice a Lido Bratislava. Súboj piateho s tretím sľubuje kvalitný florbal s nádychom play-off. Ďalší košický tím Florko pocestuje do hlavného mesta kde ho čaká Capitol. Tsunami gradujúce formu na kľúčovú časť sezóny čaká duel proti obhajcovi titulu. V prvom sezónnom zápase boli lepší práve Trenčania. 


Do tuhého ide aj v 1. ligách. V stredu sme spoznali posledných dvoch semifinalistov 1. ligy mužov. Dubnicu a Raptors doplnili Hurikán a Topoľčany. Dubnica si za svojho semifinálového súpera zvolila bratislavský Hurikán, Raptors si zahrajú proti Topoľčanom. Do semifinále sa tak dostali tímy, ktoré po základnej časti obsadili prvé štyri priečky. Všetko odštartuje sobotný duel Dubnice s Hurikánom. 


Semifinále čaká aj na tímy v 1. lige žien. Aj tu nastala rovnaká situácia ako v u mužov. O postup do finále si zahrajú štyri najlepšie tímy po základnej časti. 


A do kľúčovej fázy vstupuje aj Extraliga juniorov. Štvrťfinále odštartuje rovnako v sobotu od 14:00 sú na programe dva zápasy. Obhajca titulu Florko privíta doma Žilinu a 1. FBC Trenčín košické ATU. Víťaz základnej časti privíta nováčika Raptors a v bratislavskej sérii proti sebe nastúpia Tsunami a Snipers. Dočkáme sa rovnakej situácie ako v prvých ligách, kde do TOP4 prenikli prvé štyri tímy po základnej časti? Alebo prenikne do semifinále niekto iný? 


Celý program víkendu na našom webe. Odoberajte newsletter