Žilina podľahla Bystrici o tri góly

Záhorská Bystrica a Žilina hrali vyrovnane počas prvých dvoch tretín, ale domáci v bledomodrom využili až dve presilovky v závere zápasu, čo im pomohlo k víťazstvu 5:2.

Skóre v prvom súboji série tabuľkových súperov otvorili Grasshoppers, konkrétne Denis Melega v 12. minúte. Vďaka presilovke, ktorú hostia hrali už o pár minút neskôr, Samuel Jančo zvýšil toto vedenie na už 2:0. Do žilinskej brány sa Záhorská Bystrica dostala prvýkrát až na konci prvej tretiny, keď skóroval Peter Kachnič.

Ani zvyšné dejstvá nepriniesli gólovú prestrelku medzi prvým a tretím najviac skórujúcim tímom. Napriek dohromady až štyrom vylúčeniam v druhej tretine sa skóre menilo len raz. V hre 5-na-5 vyrovnal na 2:2 Peter Banga.

Až tretia tretina, okrem iného taktiež sprevádzaná veľkým množstvom vylúčení, rozhodla zápas. Útok Žiliny bol v nej bezzubý, vôbec neskóroval. Naopak, Tsunami postupne nabaľovala svoj náskok. V 42. minúte strelil gól na 3:2 Jakub Horecký, v 53. sa pre zmenu presne trafil Maroš Kovaľ. Obaja využili presilové hry. Na konečných 5:2 upravil Peter Banga svojim 28. gólom.

Jakub Horecký (hráč, Tsunami Záhorská Bystrica): „Zápas bol pre nás veľmi náročný. Trošku dlhšie nám trvalo, kým sme sa rozbehli. Našťastie sa to vygradovalo v druhej a tretej tretine. Začali sme hrať hru, ktorú chceme hrať. Pridala sa tam tá „tímovosť“, ktorá je dôležitá v play-off. Som rád, že sme vyhrali a že máme prvý bod v play-off.“

Dárius Siheľský (tréner, Tsunami Záhorská Bystrica): „Prvé dva góly nás trochu prekvapili. Dostali sme ich po herných situáciách, na ktoré sme sa pripravovali. Ostatok zápasu bol podľa mojich očakávaní a predpokladov.“

Ondrej Kubička (hráč, FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Nastúpili sme vo veľmi dobrom tempe, v asi najlepšom výkone v doterajšej sezóne. Vyhrávali sme 2:0, ale potom sme robili zbytočné vylúčenia. Súper je kvalitný, má veľmi silné prvé tri formácie. Robili sme, čo sme mohli. Nevydalo to, bohužiaľ. Zajtra hráme a bojujeme ďalej. Nič nie je stratené, z tohto si môžeme zobrať len dobré veci.“

Martin Veneny (tréner, FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Nastúpili sme vynikajúco mentálne nastavení. Väčšina hráčov nastupovala na svoj prvý zápas v živote v mužskej extralige. Chceli sme, aby to nebolo moc premotivované, ale to sa nám podarilo nejako udržať v tých základných medziach. Z toho sme potom ťažili viac ako polovicu zápasu. Bohužiaľ, dnes nás stáli lepší výsledok oslabenia, ktorých sme mali strašne veľa. V play-off nemôžeme hrať jedenásť minút v oslabení, z toho jedno až päťminútové. To je proti tak kvalitnému tímu strašne veľa. Ja som veľmi spokojný, že sme dokázali byť takto namotivovaní, takto „vyhecovaní“.  Ukázali sme, že nepustíme žiadny zápas a žiadnu tretinu lacno.“

Tsunami Záhorská Bystrica — FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)