Žilinské „kobylky“ si vychutnali tohtoročnú premiéru a suverénne zvíťazili na Považí

Dosiahnutý výsledok Dubnice nad Váhom v dnešnej dohrávke sedemnásteho kola betRing extraligy mužov nekorešponduje so zlepšenými výkonmi, ktoré domáci predviedli vo dvoch predošlých súbojoch tohto roku. Považania prehrali so žilinskými „kobylkami“ jednoznačne vysoko 3:11.

Dubničania povzbudení ostatnými dvomi úspešnými výsledkami chceli uspieť aj proti Žiline, no boli to práve hostia ktorí sa ujali vedenia už po štyroch minútach, keď dokázal skórovať Marián Hruška. Po dvoch minútach prišlo prvé vylúčenie domáceho Adama Madaja, ktoré len jednu sekundu pred uplynutím využil na druhý gól „kobyliek“ Michal Miške. Výhody presilovky sa dočkali aj domáci hráči, no zahrali ju zle. Žilinčanom chutil úvodný zápas po dvojmesačnej pauze a ich tretí presný zásah zaznamenal Peter Vavrica.

Chybné striedanie hostí spôsobilo, že od rozhodcov inkasovala lavička druhý dvojminútový trest v zápase, no domáci opäť nič svetoborného nevymysleli a tak sa skóre nemenilo. Herný prejav oboch družstiev v tejto fáze hry pôsobil skôr vlažným tempom a preto chýbali vyložené príležitosti. Napriek tomu sa predsa dokázali presadiť Žilinčania, za ktorých skóroval v polovici ôsmej minúty druhej časti Peter Erik Gavlák. „Kobylky“ boli v koncovke efektívne a po jednom z protiútokov vsietil piaty gól Denis Melega a po ňom pridal presnú strelu do bránky Dubnice Andrej Vrábel a tak hostia postupne kráčali za víťazstvom.

Priam raketový nástup do tretej časti zrealizovali Žilinčania a po štyroch sekundách od buly zvýšil na 7:0 Ladislav Mirt. Pohodlným tempom si hostia zvyšovali náskok a ich ôsmy gól strelil Vavrica. Následne skóroval Jakub Matejička a Dubničania boli zrelí na uterák... Frustráciu domáceho tímu dokonali hráči Žiliny počas vlastného oslabenia, keď desiaty „suvenír“ poslal do siete Dubnice Richard Cvacho. To ale nebolo všetko, pretože jedenásty gól strelil Matúš Borik. Dočkali sa však aj Považania, za ktorých strelil dva góly Adam Madaj a po ňom ešte skrášlil prehru domácich Jozef Fleger.

Dušan Sokolík (tréner ŠK Victory Stars Dubnica n./Váhom): „Súper bol lepší v súbojoch, na loptičke a vyhral zaslúžene."

Martin Veneny (tréner FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Dnes sme do zápasu išli s rešpektom, nakoľko Dubnica sa v posledných zápasoch prezentovala dobrou hrou a vynikajúcimi výsledkami. Našim cieľom bolo držať loptičku na florbalke čo najdlhšie, a eliminovať tak hru domácich. V zápase sme postupovali gól po góle, zlom nastal v druhej tretine, kedy mala Dubnica veľa šancí, no brankár Šuška chytil i nemožné. Následkom toho sa súper nedostal na dostrel, a práve tu sa zlomil celý zápas. Odskočili sme na šesť gólov a následne sme duel len dohrávali.“

Michal Kubaščík (hráč ŠK Victory Stars Dubnica n./Váhom): „Po dvoch ťažkých zápasoch sme vedeli, že nastúpime proti súperovi, ktorý je výborne fyzicky pripravený. Počas celého stretnutia sa nám nedarilo premieňať šance, čo sa odrazilo na celkovom skóre. Z môjho pohľadu sme z posledných troch zápasov vyťažili maximum, a preto dnes do „duchien“ plakať nebudeme.“

Ján Šuška (hráč FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Zápas prebiehal tak, ako sme si predstavovali, to znamená, mať loptu pod kontrolou po celý čas. Súper ťažil len z našich individuálnych chýb, ktoré sme robili predovšetkým v obrannom pásme. Zároveň je dôležité zmieniť, že počas zápasu nás podržal brankár Jakub Šuška, ktorý chytil množstvo vyložených šancí súpera. Sme radi, že si z Dubnice vezieme domov všetky tri body.“

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:11 (0:3, 0:3, 3:5)