Florbalová extraliga mužov

4. kolo, Číslo zápasu 166 Viacúčelová ŠH Záh. Bystrica 221 divákov

Lido s premiérovým majstrovským titulom!

Po výhre v treťom finále 6:3 odvrátilo Tsunami Záhorská Bystrica prvý mečbal pre Lido Bratislava. Na programe bol tak štvrtý diel súboja o titul majstrov republiky, ktorý po dramatickom vývoji zvládlo Lido Bratislava a oslavuje prvý majstrovský titul!

Zápas ste mohli sledovať naživo TU 

Lido Bratislava začalo aj štvrtý finálový duel lepšie ako Tsunami a po trinástich minútach viedlo už 3:0. Diváci sa od začiatku duelu určite nenudili. Práve naopak. Vo výbornej atmosfére videli už v prvej tretine šesť gólov a do šatní išli tímy za stavu 2:4 z pohľadu Tsunami. V druhej časti hry sme videli až päťvylúčení, dve na domácej a tri na strane hostí. Hneď to prvé dokázalo Tsunami využiť zásluhou Michala Šifru. V 25. minúte zvyšoval na rozdiel dvoch gólov pre Lido - Ondrej Gažík. 

V tretej tretine tempo zápasu gradovalo. Nechýbali emócie na ihrisku a na zaplnenej tribúne. Oba fanúšikovské tábory hnali svoje tímy vpred. V poslednej tretine udelila rozhodcovská dvojica Sklenica-Beňo dovedna až desať trestov a musela krotiť emócie oboch strán. Fanúšikovia Tsunami ešte raz vybuchli radosťou v 56. minúte, keď sa sa presadil Michal Bujna. To bola ale gólová bodka za celým finále a sezónou. Po poslednom hvizde vypukli priamo na ihrisku historicky prvé majstrovské oslavy pre ŠK Lido Prírodovedec Bratislava. 

Prvýkrát si tak mohli hráči tohto klubu zavesiť na krk zlaté medaile a dvihnúť nad hlavy úplne novú trofej pre víťaza Extraligy mužov! 

FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames

 


Tsunami Záhorská Bystrica vs ŠK Lido Prírodovedec Bratislava (2:4, 1:1, 1:0)

Góly: 14. Banga, 20. Kovaľ, 24. Šifra, 56. Bujna - 3. Nôta, 3. Kopecký, 13. Nôta, 17. Steller, 25. Gažík


OHLASY PO FINÁLE: 

Tréner Lido Bratislava - Jakub Horecký:

"Celá séria bola skutočne vyrovnaná. Očakávali sme, že to nebude súboj zadarmo. Je to bratislavské derby a emócie išli hore. Prvý víkend nám vyšiel podľa predstáv a na výbornú. Druhý víkend sa na nás súper dobre pripravil ale som rád, že sa nám nedeľný zápas vydaril. Chcem sa poďakovať súperovi za férovú sériu. Napriek tomu, že sa na ihrisku diali chvíľami rôzne potyčky, tak verím, že to bolo len v rámci tejto série a nebude sa to s nami tiahnuť aj v budúcej sezóne. A rovnako verím, že aj v budúcej sezóne odohráme s Tsunami férové súboje." 

Kapitán Tsunami Záhorská Bystrica - Tomáš Jurica: "Séria sa mi hodnotí ťažko. Chceli sme to zlato. Sériu určite rozhodol minulý víkend, kedy sme na súpera zvolili taktiku, ktorá nám nevyšla počas oboch dní. Je veľmi ťažké otočiť sériu z 0:2 na 3:2. Včera sme do toho zápasu dali všetko a dnes v úvode nám chýbali sily. Prvú tretinu sme opäť prepásli. Neostáva mi nič iné ako pogratulovať súperovi. Teraz je to pre nás určite veľké sklamanie ale z ôsmeho miesta sme to dotiahli až na striebornú priečku. O mesiac - dva sa na to asi pozrieme ako na úspech." 


FOTO: Michal Tarabík/Floorball Frames

Fotogaleria