Hyundai extraliga žien

2. kolo, Číslo zápasu 403 MŠH Dubnica nad Váhom 40 divákov

Spišiačky to na Pruské vedia a opäť zvíťazili

Pruské v zápase druhého kola Hyundai extraligy nepotvrdilo včerajšie víťazstvo nad Sabinovom a podľahlo Spišskej Novej Vsi 3:4. Východniarkam sa očividne proti Považankám darí, pretože je to ich tretí víťazný zápas v rade. Duel bol zaujímavý a vyrovnaný a šťastie sa tentoraz usmialo na Kométu, ktorá rozhodla o svojom tesnom víťazstve 21 sekúnd pred koncom.

Hráčky Pruského nepôsobili od začiatku akoby včera vyhrali a boli správne naladené na svoje súperky zo Spiša. Skôr proti Sabinovu minuli väčšie množstvo síl, ktoré im v druhom víkendovom zápase trochu chýbali. To sa prejavilo na skóre, ktoré otvorila hosťujúca Kristína Cmorejová. Po piatich minútach od inkasovaného gólu sa dočkali aj Považanky, za ktoré vyrovnávala na 1:1 Michaela Žikavská. V závere úvodnej časti hry využili Spišiačky presilovú hru, keď strelu Kláry Grossovej tečovala Anna Bajtošová a Východniarky tak smerovali do šatní s jednogólovým náskokom.

Charakteristika druhej tretiny by sa dala nazvať prirovnaním „každý chvíľku, ťahal pílku,“ pretože sa družstvá striedali v držaní loptičky, no veľa vyložených príležitostí si nevypracovali a preto fanúšikovia oboch tímov čakali na tretí gól až do 35. minúty. V nej sa podarilo vyrovnať dievčatám z Pruského na 2:2 a z pozície vo veľkom bránkovisku do prázdnej brány loptičku dotlačila Ivana Hrehušová.

Po prvý raz sa do tesného náskoku dostalo Pruské a to hneď na začiatku druhej minúty tretej časti a na seba to zobrala Veronika Dobrodejová, ktorá po individuálnej akcii nepríjemnou strelou z diaľky prekonala brankárku Spišskej Novej Vsi Ninu Vartovníkovú. Hosťujúce hráčky zvýšili svoju aktivitu a v niekoľkých prípadoch podržala svoj tím domáca brankárka Pavlína Farulová.

Pruské sa nechalo strhnúť súperkami a tak sa nebezpečne hra prelínala zo strany na stranu. Na strelu Natálie Slivenskej, ktorá strelila svoj prvý extraligový gól však Farulová nestačila a Spišiačky vyrovnali na 3:3. Necelých sedem minút pred koncom riadneho hracieho času si trénerka domáceho družstva Adriana Pienčáková zobrala oddychový čas. Sympatické je, že aj za nerozhodného stavu sa obe družstvá snažili rozhodnúť zápas na svoju stranu a Pruské bolo o niečo bližšie k víťazstvu, pretože jeho hráčky nastrelili až dve žŕdky.

Oddychový čas si minútu pred koncom zobral aj tréner Spišskej Dušan Koščo a celkom mu vyšiel. Spišiačky ešte zvýšili aktivitu, z čoho vyplynul faul Pruského, následné vylúčenie a štandardná situácia, po ktorej strelila víťazný gól 21 sekúnd pred koncom Bajtošová.

Adriana Pienčáková (trénerka ŠK 98 Pruské): „Myslím si, že sme odohrali veľmi kvalitný kombinačný zápas aj napriek tomu, že sme neboli v plnej sile. Chcela by som svoje hráčky za dnešný výkon pochváliť. Vieme, čo potrebujeme zlepšiť do ďalších stretnutí a budeme na tom pracovať. Súperkám blahoželám k výhre a ďakujem, že nás donútili vydať zo seba stopercentný výkon.“

Veronika Dobrodejová (najlepšia hráčka ŠK 98 Pruské): „Zápas bol kondične veľmi náročný, taktiež veľmi vyrovnaný i napriek presile nášho útoku. Súper využil všetky svoje šance. Kto dá viac gólov, ten víťazí.“

Dušan Koščo (tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Od úvodu to bolo bojovné stretnutie, šance sa striedali na oboch stranách. Gólmanky predvádzali super zákroky. Prvá tretina bola celkom vyrovnaná, no druhá nás nezastihla v dobrom rozpoložení, kopili sme chyby a dostali sme sa pod tlak. Nejakým zázrakom sa nám podarilo prečkať bez ujmy. V tretej časti to bolo opäť bojovné na oboch stranách a zvíťazil šťastnejší tím.“

Nina Vartovníková (najlepšia hráčka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Zo začiatku sme hrali vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách. My sme však tie naše nepremenili. Neskôr sa nám podarilo streliť gól, začali sme hrať viacej tímovo, útočníčky si viacej pomáhali s obranou. Zápas sme spoločnými silami dotiahli do úspešného konca.“

ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)