Hyundai extraliga žien

2. kolo, Číslo zápasu 405 MŠH Tvrdošín 20 divákov

Hurikán narobil na Orave poriadny vietor a berie si domov všetky tri body!

Vychádzajúc zo štatistík predošlej sezóny, bol miernym favoritom tohto súboja Tvrdošín, ktorý aj väčšiu časť zápasu viedol, no opäť omieľané pravidlo, že si Oravčanky v zápasoch vyberajú „hluché“ miesta sa potvrdilo aj dnes. Hurikán si perfektným finišom v tretej tretine zabezpečil obrat skóre a po výhre 6:5 si vezie do hlavného mesta všetky tri body.

Bratislavčanky si v dnešnom súboji na Orave chceli dať pozor na lepší začiatok duelu, než včera s Kysučankami, čo sa im počas úvodných dvoch minút celkom nepodarilo. Inkasovali totiž gól z hokejky Anety Kováčovej. Neskôr sa ustálili a vyrovnanie prišlo po pätnástich minútach hry, o ktoré sa postarala Natália Mišíková. Nebyť vylúčenia Nikolety Randovej, ktorá aj včera oslabila svoj tím dokonca dvakrát, nemusel Hurikán ísť do šatní za nepriaznivého stavu. Tvrdošín totiž ponúknutú presilovku využil a z gólu sa tešila strelecky disponovaná Barbora Spišiaková, ktorá včera šupla Nitre štyri góly.

Svoje vylúčenie odčinila Randová na začiatku druhej tretiny, keď dokázala vyrovnať na 2:2. To zrejme povzbudilo Bratislavčanky, ktoré neváhali a prakticky po minúte dostala svoj tím do vedenia Michaela Vršková. V polovici stretnutia sa o vyrovnanie a pokračujúcu drámu postarala Veronika Dúbravská a keďže bolo 3:3, išlo sa od začiatku. Hurikán mal skvelú možnosť dostať sa do vedenia, no jeho hráčky nevyužili presilovú hru. Trest tak prišiel v podobe štvrtého gólu Oravčaniaek a to z hokejky Sandry Simanovej. O dvojgólový rozdiel v prospech Tvrdošína sa postarala Kováčová. V samom závere nevyužil Hurikán druhú presilovku.

Aby nebolo hosťujúcim hráčkam ľúto, rovnakú príležitosť premrhali na začiatku tretej tretiny aj Oravčanky. Gól z presiloviek nepadol ale Hurikán sa necelých deväť minút pred koncom predsa priblížil k vyrovnaniu. Na 4:5 z pohľadu Bratislavčaniek znížila svojim druhým gólom v zápase Vršková. Novým posilám sa zjavne v tíme páči, pretože už o necelú minútu vyrovnala Randová, pre ktorú to bol rovnako druhý zásah v tomto súboji. Tréner Tvrdošína Milan Burdeľ si po tomto momente zobral oddychový čas. Ten však chuť po víťazstve dievčatám z Hurikánu nezobral a o dokonalý obrat sa postarala Michaela Kadlecová. V trochu hektickom závere keď boli vylúčené hráčky na oboch stranách dokázali Bratislavčanky dotiahnuť duel do víťazného konca a obrali tak favorita o všetky body.

Milan Burdeľ (tréner FbK Tvrdošín): „Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Súper bol kondične dobre pripravený, čo sa odzrkadlilo aj v samotnom závere stretnutia. S našou predvedenou hrou som spokojný, hoc nám záver nevyšiel z dôvodu oklieštenej zostavy a nedostatku síl. Dievčatá musím za dnešný výkon určite pochváliť.“

Aneta Kováčová (najlepšia hráčka FbK Tvrdošín): „Prvé dve tretiny zápasu boli naše, no ku koncu druhej časti sme poľavili, čo súper využil. Škoda šancí, ktoré sme nepremenili. Poslednú tretinu sme nezvládli a tým sme vyhratý zápas vlastne prehrali. Súperovi gratulujeme k víťazstvu.“

Stanislav Šenšel (tréner VŠK PdF UK Hurikán Bratislava): „Tak ako včera nám opäť ušla prvá tretina. Nevedeli sme sa do toho dostať. Postupne sme však našu hru zlepšovali a museli sme to stiahnuť na tri formácie. Súper bol veľmi dobre pripravený a „hrýzol“ až do poslednej minúty. Hráčky môžem pochváliť za ten záver a že sme to dotiahli do víťazného konca.“

Natália Mišíková (najlepšia hráčka VŠK PdF UK Hurikán Bratislava): „Z mojej strany podľa mňa bol zápas veľmi vyrovnaný. Oba tímy mali strašne veľa šancí a nepremieňali ich. Výhodu sme mali tým, že záver sme zobrali do vlastných rúk a prevzali hernú iniciatívu, Tým sme vlastne pokorili súpera.“

FbK Tvrdošín – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 5:6 (2:1, 3:2, 0:3)