Hyundai extraliga žien

6. kolo, Číslo zápasu 419 MŠH Nitra

Nitra uspela proti Spišiačkam a teší sa z víťazstva 7:5

Pravdepodobne rozhodujúci náskok si vytvorili hráčky spod Zobora proti Spišiačkam počas úvodnej tretiny kedy sa do nich doslova zahryzli a strelili tri góly. Východniarky síce dokázali vyrovnať na 5:5, no v závere im z náročného doťahovania a zrejme aj zo včerajšieho súboja s Hurikánom, trochu chýbali sily a napokon prehrali 5:7.

Dievčatá z Nitry mali včera voľno, pretože družstvo Sabinova z preventívnych dôvodov do mesta spod Zobora nevycestovalo a tak do dnešného duelu proti Spišskej Novej Vsi vstúpili veľmi húževnato. Spišiačky sa nestihli ani rozhliadnuť a už po minúte „lovila“ loptičku zo svojej bránky Timea Kožárová. Svoj prvý extraligový gól zaznamenala čerstvá posila Nitry Kamila Macejáková. O necelé dve minúty zvýšila Monika Pintérová na 2:0, no po štyroch odohratých minútach boli Spišiačky po strele Romany Gogovej zrelé na uterák... Michaela Krajčová však zbytočným faulom na útočnej polovici ponúkla hosťujúcemu družstvu presilovú hru, ktorú strelou takmer z polovice ihriska využila Klára Grossová – 1:3 z pohľadu Kométy. Východniarky sa postupne otriasli, čo znamenalo ich častejšiu útočnú aktivitu a bola to opäť Grossová, ktorá znížila na rozdiel jedného gólu.

Nasadenie Nitry s pribúdajúcim časom trochu opadlo, no k tomu prispel aj zlepšený výkon Spišiačok. Počas 26. minúty mala Romana Janegová vynikajúcu možnosť premeniť rozhodcami nariadené trestné strieľanie a zvýšiť náskok Nitry, no neuspela v ňom. Čo však nevyšlo Janegovej, zariadila Macejáková a svojim druhým gólom v zápase zvýšila na 4:2 pre domáci tím. Prakticky okamžite prišla nekompromisná odpoveď Spišskej. Do zápasu ich opäť dostala Bibiana Smotrilová. Nitra ale do prestávky po presnej strele Petry Kňažkovej stihla zvýšiť na 5:3.

Ako správna líderka zareagovala Grossová, ktorá na začiatku tretej časti svojim tretím gólom v zápase znížila na 4:5 a po nej dokázala deväť minút pred koncom vyrovnať Mária Becková. Domáca Krajčová odčinila svoje vylúčenie z prvej tretiny, po ktorom Nitra inkasovala a šiestym zásahom za svoj tím naklonila misku váh na stranu domácich. Rozhodujúci úder Spišiačkam zavesila bekhendovou bombou Andrea Šidlová – 7:5.

Roland Drgoň (tréner ŠK Slávia SPU DFA Nitra): „Dnes sme začali výborne, dali sme tri rýchle góly, ktoré nás nakopli a hrali sme si svoju hru. Po výbornom začiatku sme nepochopiteľne poľavili a súper zobral iniciatívu a dotiahol sa na nás. Druhá tretina bola nervózna a rozháraná. Všetko nám odskakovalo od hokejok, avšak z hry sme mali viac, o čom svedčia aj strely v náš prospech. Do tretej tretiny sme išli s tým, že zápas dotiahneme do víťazného konca. Aj keď súper vyrovnal, tak sme sa nepoložili, ale naopak sme zdvihli hlavy a dali sme dva góly, na čo už súper nevedel reagovať. Musím dievčatá pochváliť za vynikajúci výkon. Odviedli super robotu. Na záver ma mrzí správanie sa hosťujúceho trénera, ktorý provokoval moje hračky počas hry aj počas prerušenia...“

Kristína Blehová (najlepšia hráčka ŠK Slávia SPU DFA Nitra): „Do zápasu sme išli správne nabudené a verili sme. Tak sme aj začali a viedli sme hneď 3:0. Trošku nás to uspokojilo a poľavili sme. Prišlo ďalšie nabudenie od trénerov a dali sme do toho zase všetko. Držali sme pokope ako jeden tím a to sa odzrkadlilo na výsledku. Máme víťazstvo a ja ďakujem svojim spoluhráčkam za super výkon. Dali sme do toho všetko. Ďakujem aj súperovi, bol to pekný súboj a myslím si, že si to užili aj diváci pri televíznych obrazovkách.“

Dušan Koščo (tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Dnešný úvod nás zastihol troška v zvláštnom rozpoložení. Dostali sme tri rýchle góly a to ovplyvnilo aj celý duel. Potom sme sa snažili vyrovnať hru Nitry, čo sa nám aj vo veľkej miere podarilo, ale nepremieňali sme šance, ktoré nás môžu mrzieť. Na koncovke zápasu sa podpísalo, že sa naša najlepšia hráčka trošku zranila a nemali sme tam už koho postaviť, tú osvedčenú kvalitu, ktorú máme. Neostáva nám nič iné, len veriť, že v domácich zápasoch nastúpime v plnej zostave a ukážeme náš florbal. Nemilo ma prekvapilo správanie sa hráčok Nitry, ktoré vulgárne atakovali moju osobu.“

Barbora Kocúrová (kapitánka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Zápas sme si prehrali už na začiatku, keď sme dostali tri rýchle góly. Nitru sme sa snažili doťahovať, začali sme postupne hrať svoju hru, ale už sme to nestačili dotiahnuť a zvíťaziť. Súperkám ďakujeme za zápas.“

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Kométa Spišská Nová Ves 7:5 (3:2, 2:1, 2:2)