Extraligové „Kobylky“ nerozhodne so Sabinovom

Extraligový tím FBC Grasshoppers Žilina, ktorý po základnej časti obsadil predposledné jedenáste miesto, mal viac ako mesiac voľno. Počas víkendu sa však rozbehla barážová séria s finalistom prvej ligy Sabinovom o extraligovú miestenku. Po dvoch súbojoch je stav série nerozhodný 1:1 na zápasy.

Úvodný zápas baráže mali rozbehnutý Žilinčania dobre. „Kobylky“ viedli už 3:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že by zápas nedotiahli do víťazného konca. Sabinovskí „Predátori“ však zabrali a štyrmi gólmi otočili na 3:4 a súboj vyhrali. Žilinčania v druhom domácom zápolení museli zabrať ešte viac, čo sa im napokon podarilo. Strelecky sa chytili skúsení harcovníci ako Galovič, Veneny, či Kvasnica a súboj vyhrali 7:4. „Do Žiliny sme cestovali podať čo najlepšie výkony. Súpera sme poznali z extraligy a vedeli sme, že to budú náročné zápasy. Ten sobotňajší sa nám podarilo uhrať vcelku dobre. Na začiatku prvej tretiny sme robili chyby a súper to aj patrične využil. Je to skúsené mužstvo, ktoré odohralo množstvo ťažkých zápasov v extralige, tak sme ťahali za kratší koniec my. V kabíne sme urobili pár zmien v zostave a podarilo sa nám zvrátiť stav. Najťažších bolo posledných päť minút poslednej tretiny, kde sa súper snažil skórovať a vyrovnať, ale chlapci podali veľmi dobrý disciplinovaný výkon. Myslím, že zaslúžene vyhrali. Odveta bola skoro navlas rovnaká, keď sme už počas prvej tretiny znova prehrávali. Chlapci boli o niečo nervóznejší a k tomu ešte náš brankár utrpel zranenie. Škoda, že sme začali hrať svoju hru až posledných päť minút. Možno by bol stav iný, ak by sme hrali tak už od úvodných minút. Žilina zaslúžene vyhrala ale my sme si odniesli veľmi cenný bod. Budeme hrať doma, čo môže byť aj malá výhoda a veľmi sa tešíme na ďalšie zápasy,“ povedal kouč FbC Predator Sabinov Richard Hraško.

Výsledky baráže extraligy mužov:

1 – zápas baráže – sobota 8. 4. 2017:

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbC Predator Sabinov 3:4 (3:1, 0:3, 0:0)

2 – zápas baráže – nedeľa 9. 4. 2017:

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FbC Predator Sabinov 7:4 (3:1, 2:0, 2:3), stav série: 1:1