Košické ATU pokračuje v prekvapeniach, tentoraz zaskočilo Tsunami

V Záhorskej Bystrici sa v úvodnom semifinálovou stretnutí betRing extraligy zrodilo prekvapenie. Hráči košického ATU, ktorí nedávno vo štvrťfinále vyradili svojho mestského rivala Florko, dnes dokonale prekvapilo aj domáce Tsunami, ktoré zdolalo na jeho ihrisku 7:4 a tak východniari vyhrávajú v sérii 1:0.

Úvodná oťukávačka netrvala dlho a potvrdilo sa pravidlo nedáš, dostaneš. Svoju gólovú príležitosť počas tretej minúty nevyužili hráči Tsunami a po rýchlom protiútoku inkasovali z florbalky Mareka Pazsiczkého. Prvú presilovku v zápase si zahrali od deviatej minúty Košičania a po minúte faul Adama Záhorského potrestal druhým gólom ATU Dávid Ujhelyi. Necelých päť minút pred koncom sa presilovky dočkalo aj Tsunami. Netrvalo dlho a košickú sieť rozvlnil Roman Chovan. Po dlhšom „bezvetrí“ začal postupný vietor a pred odchodom do šatní sa o vyrovnanie postaral Peter Kachnič.

Po prestávke Tsunami trochu zvoľnilo, čo využili hostia na opätovné vedenie v zápase. Tretí gól ATU zariadil Lukáš Blaszczyk. Lepší štart v druhej tretine potvrdili východniari štvrtým presným zásahom, o ktorý sa postaral Roman Kozej. Košičania zbytočným faulom opäť naštartovali domácich, ktorí z presilovej hry po úspešnej strele Šimona Šmajdu znížili na rozdiel jedného gólu.

Zverenci trénera Mareka Onderka síce v úvode nezužitkovali svoju ďalšiu presilovku, no nezačali brániť jednogólový náskok a snažili sa byť nebezpeční. V polovici tretieho dejstva dokonca ustáli Košičania aj dvojminútovú početnú nevýhodu o jedného hráča. Navyše udreli po piaty raz, keď na rozdiel dvoch gólov zvýšil Peter Bezeg. Hráčom Tsunami už začalo doslova horieť pod nohami a tak museli zvýšiť obrátky. To sa prejavilo päť minút pred koncom riadneho hracieho času, pretože Peter Dobrovodský znížil na 4:5. Na rad prišla aj hra bez brankára, ktorá nedopadla z pohľadu Záhorskej Bystrice dobre. Kamil Navrátil s Lukášom Blaszczykom rozhodli o víťazstve ATU. Východniari sa tak ujali v sérii vedenia 1:0 na zápasy.

Dárius Siheľský (tréner Tsunami Záhorská Bystrica): „Myslíme na zajtrajší zápas, k určitým odrazeným loptám sa lepšie postavíme a dôležité šance zakončíme gólom, a tým vyhráme zajtra vyhráme.“

Jakub Fegyveres (hráč Tsunami Záhorská Bystrica): „V kabíne sme si vraveli, že je dôležité zachytiť úvod a to sme bohužiaľ nedokázali. Chýbala nám počas celého zápasu dôslednosť v rozohrávke aj vzájomná podpora. Dúfame, že zajtra to bude lepšie a budeme sa na to koncentrovať.“

Marek Onderko (tréner FaBK ATU Košice): „Dnes sa nám podarilo premieňať šance a naopak blokovať dosť veľa streleckých pokusov. Za dve tretiny sme dostali góly iba z presiloviek a pri hre 4 na 4. Víťazstvo sme si postrážili a zaslúžene vyhrali.“

Marko Šima (hráč FaBK ATU Košice): „Ako tím sme do toho dali opäť všetko takisto ako pri sérii s Florkom. Zomkli sme sa a načasovali sme formu na tú najlepšiu chvíľu. Je to výborný pocit vyhrať tu v Bratislave a pokúsime sa vyhrať aj zajtra aby sme do Košíc išli s mečbalom.“

Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice 4:7 (2:2, 1:2, 1:3), stav série: 0:1