KVALIFIKÁCIA MS: Finále turnaja proti Česku a vysoká prehra 1:10

Finále kvalifikačného turnaja EUR 2 v poľskom Lochowe prinieslo "federálne" derby medzi Slovenskom a Českom.

Vicemajtstri sveta z posledných Majstrovstiev sveta v roku 2022 vo Švajčiarsku potvrdzovali od úvodu úlohu favorita. Už v 17. sekunde otvoril skóre duelu Matej Havlas. Neskôr Česi využili aj presilovú hru po vylúčení Marcela Jakubca a v 7. minúte zvyšoval na rozdiel troch gólov Milan Meliš. Loptičku na florbalkách držali zväčša naši západní susedia a kontrolovali priebeh úvodnej tretiny. Adam Kohút v slovenskej bráne predvádzal viaceré kvalitné zákroky a udržiaval gólový rozdiel. Švrtýkrát sme inkasovali z florbalky Mateja Havlasa, ktorý sa presadil po tečovanej strele. Druhú presilovú hru súpera využil Filip Langer a už to bolo o päť a na pomyselného "kanára" zvyšoval Matej Jendrišák. Úradujúci vicemajstri sveta tak ovládli prvú tretinu jednoznačne 6:0.

Do tej druhej sme vstúpili expresným gólom Michala Dudoviča, ktorý sa presadil už po dvoch sekundách po vhadzovaní. V 24. minúte Česi opäť skórovali po presnej strele Mateja Jendrišáka z blízkosti slovenskej bránky a v 24. minúte to bolo už 8:1 pre nášho súpera po vlastnom góle. Ponúknutú presilovku v 35. minúte sme nedokázali napriek viacerým sľubným príležitostiam premeniť. V poslednej minúte druhej časti hry prišla ďalšia možnosť na korekciu skóre v presilovej hre, ktorú sme si ale preniesli aj do tretej tretiny. Presilovú hru sme ale napokon nedokázali využiť. Keď už sa zdalo, že prvá polovica tretej tretiny bude bezgólová, presadil sa Čech Gattnar, ktorý šikovne prenikol pred brankára Kohúta z ľavej strany. V 54. minúte dostali hostia výhodu presilovej hry, keď sa previnil Šimon Hatala. Desiaty gól pre české farby zabezpečil Matej Jendrišák a využil tak presilovú hru a napokon aj uzavrel gólový účet stretnutia. Slovensko tak obsadilo na kvalifikačnom turnaji 2. miesto, čo nezmenilo nič na tom, že si zabezpečilo účasť na svetovom šampionáte.

SLOVENSKO 1:10 ČESKO (0:6, 1:2, 0:2)

Góly Slovenska: 21. Dudovič,