Slováci v základnej skupine MS 2024 proti Fínsku, Švédsku a Lotyšsku

Slovenskí florbalisti spoznali svojich súperov v základnej skupine na Majstrovstvách sveta 2024 vo Švédsku

Po úspešnej februárovej kvalifikácii čaká zverencov trénera Radomíra Mrázka decembrový šampionát vo Švédsku. Obhajovať na ňom budú 7. miesto a už poznajú svojich súperov v základnej skupine B

Slováci boli pri žrebovaní z pohľadu rebríčkového postavenia (6. miesto) zaradení do druhého koša spoločne s Lotyšskom, Nórskom a Nemeckom. S Nórmi si zmerali na posledných Majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku sily hneď dvakrát. V základnej skupine ich zdolali 7-6 a v zápase o 7. miesto 10-5. V skupine sa ešte stretli s Fínmi a s domácimi Švajčiarmi. Na februárovej kvalifikácii v Poľsku narazili Slováci na Nórsko opäť a bola z toho remíza 5-5. Vo výkonnostne najsilnejšom koši A bola už tradičná top svetová štvorica - Švédsko, Česko, Fínsko a Švajčiarsko.


Žreb základných skupín sa uskutočnil v Malmö a naživo ste ho mohli sledovať na online platforme IFF alebo na platforme Českého florbalu TU.

Najprv sme sledovali žreb skupín C a D. Neskôr prišli na rad skupiny B a A. Slováci sa predstavia v skupine B. Ich súpermi budú Lotyši, s ktorými prehrali na MS 2022 v skupine o 5.-8. miesto. V našej skupine sa predstaví aj domáce Švédsko ako obhajca titulu a najúspešnejší tím v histórii florbalu. Posledným vyžrebovaným tímom skupiny je Fínsko. Ide tak o jednu z najťažších možných základných skupín. Majstrovstvá sveta vo Švédsku odštartujú 7. decembra a potrvajú do 15. decembra 2024. 

SKUPINA B 

Fínsko

Švédsko

Lotyšsko

SLOVENSKO


Ďalšie články


Odoberajte newsletter