KVALIFIKÁCIA MS: SLOVENSKO zdolalo Španielsko 23:0 a postúpilo na Majstrovstvá sveta!

Posledný skupinový zápas proti Španielsku mal jasný cieľ. Nastrieľať čo najviac gólov, zvíťaziť o 18 gólov, vyhrať základnú skupinu a spečatiť postup na Majstrovstvá sveta vo Švédsku.

Cieľ začali naši reprezentanti napĺňať hneď od úvodu a v 9. minúte viedli už 6:0. Prvé góly v mužskej reprezentácii zaznamenali Lukáš Nôta a Marcel Jakubec. Zverencom Radomíra Mrázka to tam padalo aj naďalej a skóre sa utešene navyšovalo. V 18. minúte dával na 9:0 Tomáš Kvasnica. Prvú tretinu sme ovládli pomerom 11:0.

Aj v druhej časti hry Slováci pokračovali v strieľaní gólov. V úvode tretiny sa presadil prvým gólom v mužskej reprezentácii Teodor Beriac a po ňom presnou strelou aj Peter Nehila. V polovici duelu bol stav už 16:0 pre naše farby. Na 19:0 upravoval hetrikovým gólom Lukáš Nôta. Týmto výsledkom skončila druhá tretina.

V tretej časti sme už náskok navyšovali pomalšie. V 55. minúte sme viedli 22:0 a v závere sme pridali ešte jeden gól. Cieľ sme tak splnili, spečatili postup na svetový šampionát a vyhrali sme skupinu C pred Nórskom. Zajtra čaká našu reprezentáciu finále kvalifikačného turnaja proti víťazovi druhej skupiny. Najlepším hráčom zápasu bol vyhlásený Michal Dudovič.

Slováci tak spečatili postup už po základnej skupine a v nedeľu večer od 18:00 zavŕšia turnaj prestížnym zápasom proti Česku.

SLOVENSKO vs ŠPANIELSKO (11:0, 8:0, 4:0)

Góly Slovenska: 4. Dudovič, 4. Kvasnica, 5. Nôta, 7. Jakubec, 8. Dudovič, 9. Gajdoš, 10. Nehila, 13. Batkovič, 18. Kvasnica, 20. Dudovič, 20. Miške, 23. Beriac, 24. Gašparík, 25. Gajdoš, 29. Gajdoš, 29. Nôta, 31. Dudovič, 33. Ujhelyi, 38. Nôta, 41. Gašparík, 52. Dudovič, 53. Batkovič, 58. Nehila,