Prvé body v sezóne berú hráči bratislavského Snipers

Derby súboj bratislavských tímov, ktoré pred týmto zápasom nemali na svojom konte ani bod, zvládli lepšie hráči domáceho družstva EXEL Snipers Bratislava. Súboj mal dramatický záver a najmä výbornú záverečnú tretinu, v ktorej sa hostia z bratislavského Lida dotiahli na remízu, no v závere inkasovali a nepomohla im ani hra bez brankára.

Lepší štart do zápasu mali hosťujúci hráči z Lida, pretože v polovici tretej minúty ich dostal do vedenia Teodor Beriac. Prakticky vzápätí po rozohratí buly Snipers vyrovnal, no do vlastnej bránky si tečoval loptu Daniel Maňkoš. Práve Maňkoš svoj nešťastný zákrok napravil gólom do siete súpera a dostal Lido opäť do jednogólového náskoku. Dlho sa však hostia netešili, pretože pri jednej z akcii Snipers, sa z bránky nechal vytiahnuť Gabriel Mészáros a po krížnej prihrávke do prázdnej bránky strelil vyrovnávajúci gól ukrajinský reprezentant Oleksander Nikulin. Chybnú rozohrávku hostí pretavil v dvanástej minúte na vedúci gól Michal Šifra.

Tempo hry trochu v druhej tretine opadlo, no o niečo väčšiu prevahu mali hráči Lida, ktorým k tomu dopomohla aj presilová hra, ale nedokázali ju zužitkovať. Obaja brankári odolávali strelám súperových útočníkov, no sedem minút pred druhou sirénou prišiel na hrane veľkého bránkoviska osobný stret gólmana Meszárosa s hráčom Snipers. Hosťujúci brankár bol otrasený a tak ho vystriedal Daniel Dobrovodský. Ten sa však nestihol ani poriadne zahriať a spoza polovice ihriska inkasoval z florbalky Michala Bujnu, ktorý zvýšil na 4:2 pre Snipers. Po faule vo vyloženej príležitosti premenil následné trestné strieľanie domáci Patrik Pacek a misky váh sa výraznou mierou nakláňali na stranu Snipers. Hráči Lida to ale rozhodne nechceli zabaliť, čo dali najavo svojim tretím gólom v stretnutí, o ktorý sa postaral Ondrej Pagáč.

Hostia nezačali cestu za vyrovnaním v úvode tretieho dejstva ideálne, pretože ponúkli domácim presilovku. Okrem toho, že nemohli ohrozovať bránku Snipers však nijako neutrpeli. Po výbornej strele Lukáša Nôtu a kvalitnom dôraze sa pred bránkou domácich strelecky presadil Teodor Beriac a Lido bolo v hre o body. Navyše prišla presilovka hostí, ktorú okamžite potrestal Nôta a začínalo sa za stavu 5:5 od začiatku. V polovici tretiny prišlo vylúčenie hostí, ktoré hráči domáceho Snipers využili a na 6:5 upravil Mojmír Kešelák. Lido tak malo pred sebou ďalšiu výzvu, ktorá vyústila do záverečnej hry bez brankára. Aj napriek veľkému tlaku napokon prvé body do tabuľky brali hráči bratislavského Snipers.

Vladimir Roziak (tréner EXEL Snipers Bratislava): „Upozorňoval som chalanov po druhej tretine v kabíne, aby sa nám opäť neopakoval Trenčín, no priebeh tretej tretiny tomu opäť nasvedčoval. Zobrali sme aj timeout a myslím, že na to chalani perfektne zareagovali. Začali sme znovu hrať to, čo nám fungovalo, vypýtali sme si ten faul a doviedlo nás to do víťazného konca.“

Ján Lacika (brankár EXEL Snipers Bratislava): „Spokojnosť je s výsledkom, ale veľkú zásluhu na tom, že gólov bolo len päť, majú spoluhráči, ktorí neskutočne veľa striel zblokovali, tiež zastavili množstvo krížnych prihrávok a všetko dokopy to zaistilo konečne prvé body.“

Roland Bluska (hráč ŠK Lido Prírodovedec): „Išli sme do zápasu získať prvé body, no nevyšlo to. Nám sa ťažšie rozbieha začiatok sezóny. Je tam chcenie, bojovnosť, nasadenie, no na výsledkoch to nie je vidno... Musíme si v kabíne povedať, ako to zmeniť. Máme nových chalanov, sú perspektívni a musíme im nájsť správne miesto v zostave. Každý však musí zahrať na sto percent.“

Teodor Beriac (hráč ŠK Lido Prírodovedec): „Zápas bol dobrý a behavý, niekedy až veľmi. Rozhodli však individuálne chyby. Veľmi nás to mrzí, lebo to je už tretí zápas a nutne už potrebujeme body. Ja mám rád takéto behavé súboje, teší ma, keď padá veľa gólov, no nám to teraz veľmi nepadá.“

EXEL Snipers Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec 6.5 (3:2, 2:1, 1:2)