Trenčianske AS zvíťazilo nad Tsunami v samostatných nájazdoch

Až do samostatných nájazdov dospel súboj osemnásteho kola medzi domácim AS Trenčín a Záhorskou Bystricou. Trenčania už mali Tsunami „na lopate“, no hostia zabojovali a otočili skóre. Napokon AS vyrovnalo a po bezgólovom predĺžení sa tešili z víťazného nájazdu domáci hráči.

Trenčania v októbri minulého roku v Záhorskej Bystrici prehrali 4:8 a tak chceli hosťom porážku odplatiť. Úvodný gól hrajúceho kouča a kapitána Juraja Matejku naznačoval, že by sa to domácim mohlo dnes podariť. V polovici prvej tretiny však Maroš Kovaľ vyrovnal a Tsunami sa nechcelo poddať.

Rýchly úvod vyšiel Trenčanom v druhej tretine a domácich dostal do vedenia Samuel Dávidek. Po jednom vylúčení na oboch stranách ani jeden z tímov nedokázal využiť, no boli to hráči AS, ktorí odskočili po dvoch góloch Petra Heleša a Lukáša Imrišíka Záhorskej bystrici už na rozdiel troch gólov. Tesne po prelomení času za polovicou zápasu znížil hosťujúci Roman Chovan.

Vylúčenie domáceho Matúša Oriešeka v závere druhej časti dokázal na začiatku tretieho dejstva potrestať Peter Banga a tak sa Tsunami vrátilo do zápasu. Navyše po ďalších dvoch minútach vyrovnal na 4:4 Martin Kupec a išlo sa od začiatku... Rozbehnutí hostia pretavili na gól druhú presilovku a jeho autorom bol Tomáš Jurica. Následná postupná séria troch vylúčení hosťujúcich hráčov nemohla skončiť inak ako inkasovaným gólom. Poslednú výhodu o jedného hráča využil Ondrej Kusenda, ktorý vyrovnal na 5:5 a zápas dospel do predĺženia, ale v ňom sa hralo bez gólov a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve domáceho AS Patrik Zverbík.

Peter Klapita (FBK AS Trenčín): „Celý týždeň sme sa na tréningoch pripravovali na hru Záhorskej Bystrice. Dokázali relatívne dobre eliminovať ich silné stránky a využiť naše šance. Za dva body sme nesmierne radi, majú pre nás cenu zlata.“

Marek Paulen (FBK AS Trenčín): „Chcem poďakovať chalanom za dôkladné plnenie obranných úloh, trochu ma mrzí tretí gól, ktorý som dostal po zemi. Ale myslím si, že som to dostatočne odčinil. Po tomto vyhratom zápase je v tíme výborná nálada a dúfam, že budeme pokračovať v tejto víťaznej atmosfére.“

Dárius Siheľský (tréner Tsunami Záhorská Bystrica): „Motivácia vyhrať a byť dokonalým družstvom bola naša dnešná najväčšia slabina. Dnes nám ušli povinné tri body.“

Jakub Haverla (hráč Tsunami Záhorská Bystrica): „Chytalo sa mi celkom dobre, nepodarilo sa nám 100% zachytiť úvod zápasu. Sme si vedomí svojich nedostatkov. Ideme ďalej makať.“

FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 6:5 sn (1:1, 3:1, 1:3, 0:0)