Aj po sviatočnom kole na čele Žilina. Repríza finále pre 1. FBC, Capitol naďalej posledný

17. november so sebou priniesol sviatočné 10. kolo najvyššej súťaže mužov.

Na programe boli viaceré zaujímavé súboje, medzi ktorými nechýbala repríza finále z posledných dvoch sezón medzi domácim 1. FBC Trenčín a Tsunami Záhorská Bystrica. Hostia museli doťahovať štvorgólový náskok, čo sa im aj takmer podarilo. V poslednej minúte duelu znížil Peter Banga na 7:6. Nakoniec ale rozhodol o výhre Trenčína svojim štvrtým gólom v zápase Šimon Masár. Na strane domácich sa hetrikom blysol aj Branislav Mitucha, na strane Tsunami spomínaný Peter Banga.

Podľa slov kapitána Tsunami - Tomáša Juricu, ktoré poskytol v rozhovore priamo po zápase pre FLORBAL TV, prišlo FBC k trom bodom pomerne lacno.

"Domáci sa nemuseli na výhru a na góly ani veľmi nadrieť, trištvrtinu gólov sme im darovali po individuálnych chybách. Ak by sme hrali zodpovedne celý zápas a nie len jednu tretinu, mohlo to byť úplne inak. Na konci sme mali obrovské manko, ktoré sme skoro dotiahli, boli to štyri góly, čo je veľmi ťažké."

Tsunami tak natiahlo sériu prehier na číslo 4 a je aktuálne na 8. mieste. 1. FBC Trenčín po troch prehrách v rade, dokázal v druhom zápase bodovať naplno a je na 4. mieste.

Pre štvorgólového strelca vo farbách 1. FBC - Šimona Masára, bolo hodnotenie zápasu pozitívne. "Začali sme dobre, prvá tretina nám vyšla super. V 7. minúte sme viedli už 3:0. Škoda, že sme nevyužili presilovku. Druhá tretina taká udržiavacia, ale nedostali sme súpera do nejakých veľkých tutoviek. Ak nejaká prišla, Dušan (Ďurmek) výborne zachytal. Do tretej tretiny sme išli s tým, že si musíme dávať pozor, že ešte nič nie je rozhodnuté. Dali sme gól, bolo to o štyri ale potom opäť prišlo akési uspokojenie, podobne ako proti Nižnej. Súpera sme dostali trochu na koňa, ale bojovnosťou sme to dotiahli do konca, máme tri body, čo je dnes hlavné." nechal sa počuť Masár pre FLORBAL TV priamo po zápase.

V ďalších zápasoch 10. kola sme videli tretiu výhru Snipers Bratislava v sezóne, tentokrát za dva body, keď domáci zdolali predposledné AS Trenčín 7:6 po samostatných nájazdoch. Nižná si poradila jednoznačne s nováčikom z Detvy 8:2, Florko čelilo tuhému odporu posledného Capitolu, ktorý zdolalo tesne 7:6 aj vďaka štyrom gólom Kátlovského. V kvalitnom zápase hranom v dobrom tempe si Lido Bratislava poradilo s ATU Košice 6:4 a je na treťom mieste o bod za Florkom. Televízny duel vedúcej Žiliny a Prešova priniesol jednoznačnú záležitosť pre "kobylky". Domáci postupne nastrieľali do siete Prešova 9 gólov a nedovolili mu ani len pomýšľať na akýkoľvek bodový zisk.

Žilina doma nedala Prešovu šancu. FOTO: FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Najvyššia súťaž mužov pokračuje najbližšie už v utorok večer predohrávkou 13. kola medzi FK Florko Košice a FBC DAG Prešov a následne počas budúcej soboty a nedele zápasmi 11. kola. Extraliga mužov bude pokračovať aj počas Majstrovstiev sveta žien (2. - 10.12.) v Singapure.

TELEVÍZNY DUEL sa odohrá v pondelok 27. novembra v Košiciach. Na programe bude 47. košické derby medzi odvekými rivalmi ATU Košice a Florko Košice. Všetko pred kamerami Arena Sport 1.

Kanadskému bodovaniu aj naďalej "kraľuje" Lukáš Nôta z ŠK Lido Bratislava (38 bodov), najviac gólov (22) má na konte Tomáš Reguly z Nižnej. Najlepšiu úspešnosť zákrokov 83,64% si drží Jakub Klobučník z 1. FBC Trenčín.

Výsledky 10. kola Extraligy mužov:

EXEL Snipers Bratislava - FBK AS Trenčín 7:6 sn (2:0, 2:3, 2:3, 0:0)

Góly: 11. Vrábel Martin, 18. Steller Peter, 25. Sedliak Matej, 38. Ponomarenko Bohdan, 45. Paracka Patrik, 58. Nikulin Oleksander, 66. Vrábel Martin - 22. Malík Matúš, 34. Zverbik Patrik, 36. Královič Gabriel, 41. Dávidek Samuel, 44. Dávidek Samuel, 48. Matejka Juraj
Návšteva: 50 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

1. FBC Trenčín - Tsunami Záhorská Bystrica 8:6 (3:1, 1:1, 4:4)

Góly: 4. Masár Šimon, 7. Mitucha Branislav, 10. Masár Šimon, 38. Ondrášik Norbert, 42. Mitucha Branislav, 45. Mitucha Branislav, 54. Masár Šimon, 60. Masár Šimon - 18. Banga Peter, 38. Livař Matej, 50. Chochol Oliver, 58. Banga Peter, 59. Livař Matej, 60. Banga Peter
Návšteva: 320 divákov

FBK Nižná - DTF team Detva Joxers 8:2 (5:1, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Reguly Tomáš, 9. Reguly Tomáš, 10. Latka Martin, 12. Latka Martin, 12. Záhora Adrián, 36. Drozd Martin, 48. Laštík Lukáš, 50. Laštík Lukáš - 6. Strelec Andrej, 26. Masár Peter
Návšteva: 45 divákov

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava - FaBK ATU Košice 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Góly: 2. Paulikovič Patrik, 26. Lelák Richard, 28. Nôta Lukáš, 31. Nôta Lukáš, 39. Nôta Lukáš, 53. Gažík Ondrej - 18. Kerekeš Samuel, 32. Navrátil Kamil, 33. Kročko Michal, 55. Navrátil Kamil
Návšteva: 84 divákov

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FBC DAG Prešov 9:1 (5:0, 2:1, 2:0)

Góly: 1. Šuška Ján, 6. Vrábel Andrej, 9. Kubička Juraj, 12. Grlický Martin, 20. Korček Michal, 24. Vrábel Andrej, 31. Mirt Ladislav, 44. Cvacho Richard, 48. Cvacho Richard - 34. Kriš Jozef
Návšteva: 150 divákov

FK Florko Košice - TEMPISH CAPITOL Floorball Club 7:6 (1:2, 3:0, 3:4)

Góly: 15. Bačišin Michal, 25. Sojka Sebastián, 26. Kátlovský Martin, 29. Bakajsa Marek, 45. Kátlovský Martin, 48. Kátlovský Martin, 51. Kátlovský Martin - 5. Dluhoš Richard, 11. Hečko Matej, 43. Prokop Filip, 47. Hečko Matej, 49. Szabó Adrián, 56. Dluhoš Richard