Košické ATU ustálo nápor Snipers

Najočakávanejším súbojom víkendových zápasov extraligy juniorov bol jednoznačne duel úradujúcich majstrov FK ATU Košice s tretím tímom tabuľky bratislavským Snipers.

Bratislavčania to mali dobre rozbehnuté, no Košičania sa z úvodného tlaku otriasli a napokon sa tešili z víťazstva 8:7. „Polovicu úvodnej tretiny chlapci doslova spali na nohách a preto sme inkasovali tri zbytočné góly. Súper bol aktívnejší až do chvíle, keď som ich vyhecoval k vyššej aktivite. To vyústilo do postupného obratu, ktorý znamenal naše tesné víťazstvo. Vzhľadom na skutočnosť, že nám chýbalo až päť hráčov základnej zostavy nás dva potrebné body potešili,“ zhodnotil súboj tréner FK ATU Košice Róbert Bučko. Snipers pred súbojom s ATU prehral ešte v decembri rovnakým výsledkom 7:8 doma s Trenčínom a tréner Tomáš Chvála nebol po zápase spokojný: „Do súboja sme nastupovali s vedomím, že aj keď bolo ATU oslabené o piatich hráčov, tak stále disponuje kvalitným kádrom a zápas vôbec nebude jednoduchý. Chlapci sa tešili a snažili sme sa vybehnúť na súpera od začiatku, čo sa nám aj podarilo a následne vyústilo do náskoku 3:1 po prvej tretine. V druhej časti nás družstvo ATU prešlo na plnej čiare a predčilo vo všetkých činnostiach a tento výpadok nás stál aj celý zápas, keďže v tretej tretine sa nám podarilo síce vyrovnať, no bohužiaľ sme aj inkasovali. V čase, keď sme sa pripravovali k záverečnému tlaku sa nám podarilo zle striedať a už sme sa k ničomu nedostali. V juniorskej lige proti súperovi akým je ATU, hrať dobre tridsať minút nestačí, čo sa aj ukázalo.“

Včera si ATU z chuti zastrieľalo a „rozobralo“ bratislavské Florpédo výsledným skóre 16:4. Práve Florpédo „nakúpilo“ aj v sobotu v súboji s FbO Florko Košice 5:14. „Florkáči“ namlsaní touto výhrou podľahli Sipersu 4:5. „Povedali sme si čo treba zlepšiť a opäť, aj keď sme prehrávali, sa nám podarilo na súpera dotiahnuť a napriek výpadku v druhej tretine chlapci ukázali silu mužstva a doviedli zápas do víťazného konca,“ doplnil Chvála.

Prenasledovatelia úradujúcich majstrov, žilinské „Kobylky“ bodovali v oboch domácich stretnutiach naplno. Najprv zdolali FBC Mikuláš Prešov 10:1 a včera aj košický Žltý Sneh 8:1. Do odstúpeného kvarteta vedúcich tímov patrí aj ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý so Žltým Snehom doma zaváhal a prehral 7:8, no Prešovčanov už zvládol a zdolal ich 10:3.

Posledná Sereď postupne stráca nádej na záchranu. Prišli totiž ďalšie dve prehry. Tentoraz 6:10 so Spišskou Novou Vsou a s Meteníkmi Likavka 5:7. Sereď zostáva beznádejne posledná s tromi bodmi. Naopak Žochári z Topoľčian ešte zaútočili na pozíciu do play off, pretože vyhrali doma nad Likavkou 13:4 a „vyprášili“ Spišiakov v pomere 16:3.