Obhajca titulu na prahu konca sezóny, zvyšné domáce kluby bez zaváhania

1. FBC Trenčín doma nezískal ani jeden bod počas úvodných dvoch zápasov štvrťfinále. Tsunami Záhorská Bystrica opäť potvrdilo, že je playoff tímom a na najdôležitejšiu časť sezóny sa dokáže vždy stopercentne pripraviť. Inak tomu nebolo ani počas víkendu na pôde úradujúceho majstra


Tréner Ján Holovka po nedeľnom zápase pre YouTube kanál 1. FBC Trenčín povedal, že základom florbalu je kolektív: "Musíme si uvedomiť, že florbal je kolektívny šport. Pokiaľ nebudeme hrať ako kolektív, tak nemôžeme vyhrať." 

Doplnil ho aj skúsený Michal Amrich. "Na lepšiu vzájomnú bilanciu sa nemôžeme spoliehať. Vždy sa začína od 0:0. Vieme, ako to budú hrať. Stále si to hovoríme a dostávame rovnaké góly, z tých istých miest, keď si pozrieme prvý aj druhý zápas, tak to je ako cez kopirák. Musíme poriadne zregenerovať, oddýchnuť, vyčistiť hlavy a budeme sa snažiť otočiť sériu." 

Tréner Tsunami Záhorská Bystrica - Dárius Siheľský neskrýval radosť z výhier. "Nepamätám, kedy naposledy tu niekto vyhral dva zápasy v rade. Tento víkend je odraz celosezónnej poctivej a systematickej prípravy. Dúfam, že do Záhorskej Bystrice príde veľa ľudí, bude plná hala a verím, že prídu aj fanúšikovia FBC vo veľkom počte, ako to je u nich zvykom." 

V sobotu vyhralo Tsunami rozdielom štyroch gólov, v nedeľu päťgólovým rozdielom. Trenčín bude mať čo robiť, aby vrátil sériu na svoju pôdu. 

Vo zvyšných sériách sa darilo domácim tímom stopercentne. Lido doma školilo ATU z efektivity a využívania presilových hier. V sobotu využilo jednu a v nedeľu dokonca šesť. Opäť úradovala produktívna dvojica Nehila - Nôta. Žilina nepripustila na domácej pôde žiadne prekvapenie proti Prešovu a potvrdzuje úlohu favorita. Séria Florka s Nižnou priniesla z pohľadu výsledkov zatiaľ najvyrovnanejší priebeh. V sobotu sa Florko bálo o výhru do posledných minút duelu. Ešte v 59. minúte znižoval na rozdiel jedného gólu. Napokon si ale domáci tím výhru postrážil. V nedeľu pridalo Florko druhý bod a na pôde Nižnej bude môcť spečatiť postup do semifinále. 

Pozrite si všetky výsledky víkendového programu štvrťfinále playoff Extraligy mužov a aj stav jednotlivých sérií. 
Okrem playoff sme videli aj záver série playdown medzi Snipers Bratislava a Capitolom. Capitol zvládol víťazne aj tretí zápas série a opäť sa udržal v najvyššej súťaži. Snipers čaká barážová séria proti vicemajstrovi 1. ligy - FBK Raptors. Tá odštartuje v sobotu 30. marca na pôde Snipers. 

 


Súvisiace články


Odoberajte newsletter