Sabinov ráznym krokom za postupom

Nitra s Banskou Bystricou sa dočkali baráže o záchranu v extralige žien a Sabinov s bratislavským Lidom zasa možnosti vybojovať si postup. Najlepšie rozohrali partiu Východniarky zo Sabinova, ktoré zatiaľ vyhrali svoje zápasy.

„Predátorky“ zo Sabinova cestovali na barážové súboje k súperkám a hneď otestovali extraligové tímy. V sobotu sa Východniarky predstavili v Nitre, ktorú zdolali 10:6. Včera cestovali do Badína, kde si v stretnutí s Banskou Bystricou schuti zastrieľali a o pohodovej výhre 14:5 rozhodli už počas prvej tretiny, ktorú vyhrali vysoko 7:1.

Banská Bystrica dokázala po prvý raz v aktuálnej sezóne zvíťaziť v súťažnom zápase v Modre, kde zdolali ŠK Lido o jediný gól 3:2. Bratislavčanky vyskúšali silu aj druhého extraligového družstva, ktorým bola ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Spočiatku domáce s Nitrou držali krok, no výsledok sa definitívne zlomil v prospech hostiek počas druhej tretiny, ktoú Nitra vyhrala 1:4 a celý súboj 8:3.

Nasledujúci víkend veľa napovie, kto si zahrá v budúcom ročníku ženskej extraligy. Počet odohratých zápasov sa totiž prehupne za polovicu a získané body výrazne pomôžu družstvám, ktoré ich získajú.