Kysucké a Spišská vo finále! Kométa rozhodla o postupe v predĺžení

Kysucké Nové Mesto nedovolilo Partizánskemu otočiť zápas a zahrá si o titul. Spišská Nová Ves rozhodla o postupe až v prelžení. Máme za sebou dramatické rozhodujúce zápasy semifinále Hyundai Extraligy

Stredajší večer bol v znamení posledných duelov semifinále. Obe série dospli až do piatych zápasov a tak sme boli svedkami napínavých duelov. Kysucké Nové Mesto ten svoj rozohralo oveľa lepšie a postupne si vypracovalo štvorgólové vedenie. Nebola by to ale pravá semifinálová séria bez zdramatizovania a Partizánske v 45. minúte zásluhou premeneného tresntého strieľania v podaní Lenky Červenej znižovalo na rozdiel jediného gólu. O päť minút neskôr ale napriahla Laura Chúpeková a bolo 5:3. Skóre duelu a celej série uzavrela Silvia Šamajová a Kysucké si tak zahrá o titul. Naopak Harvard tentokrát možnosť obhajoby nedostane.

V druhom zápase medzi Nemšovou a Spišskou Novou Vsou začali lepšie hosťujúce hráčky. Po góloch Kocúrovej a Bukovej viedli 2:0 ale domáca Nemšová nezložila zbrane a skóre duelu otočila. V 46. minúte viedla 3:2. S koncom sezóny sa ale nechcela zmieriť Daniela Hrabovská, ktorá presnou strelou vyrovnala na 3:3 a zápas pokračoval v predĺžení. Taktický boj a zápletku rozuzlila po sólovom prieniku skúsená 42-ročná Martina Stašová. Na tabuli svietil čas 66:54 a Kométa sa tak mohla radovať z postupu do finále.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto - FBK Harvard Partizánske 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Góly: 2. Komzalová Viktória, 5. Chupeková Klaudia, 27. Kašlík Lýdia, 30. Chupéková Laura, 51. Chupéková Laura, 58. Šamajová Silvia - 35. Červená Lenka, 37. Červená Lenka, 45. Červená Lenka
Návšteva: 72 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

NTS FK - ZŠ Nemšová - ŠK Fbk Kométa Spišská Nová Ves 3:4 pp (0:2, 2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 32. Vendžúrová Katarína, 36. Bahnová Adriána, 46. Bahnová Adriána - 10. Kocúrová Barbora, 14. Buková Miriam, 55. Hrabovská Daniela, 67. Stašová Martina
Návšteva: 185 divákov

Finále Hyundai Extraligy štartuje už túto sobotu! Všetky zápasy naživo na YouTube 2M media.