Spišská šesť zápasov bez prehry na čele súťaže o bod pred Nemšovou

Ďalší hracií víkend pred reprezentačnou prestávkou má za sebou najvyššia súťaž žien - Hyundai Extraliga. Sériu štyroch prehier v rade prerušili hráčky Pruského, ktoré zdolali doma Nitru aj bratislavský Hurikán, víťazný víkend majú za sebou aj hráčky Nemšovej po výhrach nad rovnakými súperkami a sú len bod za vedúcou Kométou zo Spišskej Novej Vsi. Tá lieta momentálne na víťaznej vlne, keď neprehrala šesť zápasov za sebou.

Po menšom zranení sa do zostavy Spišiačiek vrátila slovenská juniorská aj ženská reprezentantka Daniela Hrabovská a proti Partizánskemu zaznamenala 4 góly a pridala aj jednu asistenciu. Práve Daniela nám zhodnotila víkend v podaní Spišskej, doterajší priebeh sezóny ale priblížila aj ako sa cítila na ihrisku počas víkendu.

"V poslednom dvojkole pred dlhšou prestávkou sme chceli zabodovať naplno, aby sme sa tak mohli posunúť na prvú priečku tabuľky, čo sa nám podarilo, no v obidvoch zápasoch boli silnejšie aj slabšie momenty. Na zlepšení tých slabších budeme intenzívne pracovať. V sobotu proti Kysuckému Novému Mestu nám úvod do zápasu veľmi nevyšiel, nehrali sme to čo vieme a robili sme veľa chýb, čo súper využíval. Avšak napriek našim chybám sme vedeli držať výsledok, ktorý sme nakoniec po vydarenej a bojovnej 3. tretine zlomili vo svoj prospech. Do zápasu proti Partizánskemu sme išli s cieľom vyhrať. Prve dve tretiny patrili nám, v čom sme chceli aj pokračovať, no v 3. tretine nás súper trochu zaskočil hrou bez brankára, ktorou sa snažil znížiť stav, čo sa im celkom darilo. Napriek tomu sme výsledok dokázali ustrážiť a zo zápasu sme si odniesli 3 body a prvé miesto v tabuľke."

Spišská má na konte zatiaľ 8 výhier, z toho jednu po nájazdoch

"Sezóna v našom podaní, zatiaľ ide ako má. Boli aj zápasy, ktoré nevyšli podľa našich predstáv. Z chýb v nevydarených zapásoch sme sa poučili a v každom ďalšom zápase sa snažíme zlepšovať. Verím, že prehry na začiatku sezóny nás veľa naučili, o čom svedčí terajšia 6-zápasová víťazná šnúra."

"Som rada, že som sa pomerne rýchlo zotavila zo zranenia, aby som mohla znovu pomôcť môjmu tímu. V sobotnom zápase som sa sústredila viac na každý krok, aby sa mi zranenie neobnovilo, preto som so svojim výkonom nebola najspokojnejšia. V nedeľu som do zápasu nastúpila s čistou hlavou, až som zabudla na to, že som vôbec bola zranená. V zápase som sa cítila dobre, preto som rada, že som aj svojim výkonom mohla prispieť k dosiahnutiu tímového víťazstva."

Daniela Hrabovská má na konte zatiaľ 21 bodov za 14 gólov a 7 asistencií. Na čele bodových štatistík je Laura Chúpeková z Kysuckého Nového Mesta s 28 bodmi. Hyundai Extraliga pokračuje po reprezentačnej prestávke v sobotu 18. novembra.

Výsledky 10. a 11. kola Hyundai Extraligy žien

ŠK Fbk Kométa Spišská Nová Ves - MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Góly: 7. Sabolová Sophia, 26. Kocúrová Barbora, 37. Sabolová Sophia, 46. Cupraková Lenka, 54. Sabolová Sophia - 14. Záteková Sára, 17. Škvrndová Ema, 30. Chupéková Laura, 53. Záteková Sára
Návšteva: 116 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

NTS FK - ZŠ Nemšová - VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Góly: 11. Kopčanova Nina, 12. Kulová Timea, 15. Mrázová Zuzana, 33. Kulová Timea, 35. Mrázová Zuzana, 40. Vendžúrová Hana, 50. Mrázová Zuzana
Návšteva: 60 divákov

ŠK 98 Pruské - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 11:4 (4:1, 1:2, 6:1)

Góly: 6. Hrehušová Ivana, 10. Kňažková Petra, 12. Kňažková Petra, 13. Hajasová Kristína, 32. Trošková Jana, 41. Trošková Jana, 44. Hrehušová Ivana, 44. Kňažková Petra, 46. Levčíková Anna, 46. Žikavská Michaela, 57. Pánová Sára - 2. Kopčeková Alexandra, 24. Kopčeková Alexandra, 38. Krajčová Michaela, 55. Pintérová Monika
Návšteva: 45 divákov

ŠK Fbk Kométa Spišská Nová Ves - FBK Harvard Partizánske 9:6 (3:1, 4:1, 2:4)

Góly: 7. Grossová Klára, 11. Sabolová Sophia, 12. Adamcová Sára, 26. Grossová Klára, 33. Hrabovská Daniela, 35. Hrabovská Daniela, 39. Hrabovská Daniela, 47. Sabolová Sophia, 59. Hrabovská Daniela - 4. Dobošová Tamara, 29. Dobošová Tamara, 47. Kocúrová Barbora, 49. Brídová Natália, 52. Červená Lenka, 54. Červená Lenka
Návšteva: 85 divákov

ŠK 98 Pruské - VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 8:4 (0:1, 4:1, 4:2)

Góly: 28. Hrehušová Ivana, 33. Hrehušová Ivana, 33. Žikavská Michaela, 35. Reseková Renáta, 47. Hrehušová Ivana, 51. Francl Alexandra, 54. Trošková Jana, 59. Žikavská Michaela - 19. Soroková Vanesa, 38. Mišíková Natália, 44. Molčanová Ema, 58. Molčanová Ema
Návšteva: 47 divákov

NTS FK - ZŠ Nemšová - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 14:3 (3:0, 7:3, 4:0)

Góly: 7. Papierniková Denisa, 10. Papierniková Denisa, 19. Kulová Timea, 21. Bahnová Adriána, 21. Mrázová Zuzana, 28. Kulová Timea, 28. Papierniková Denisa, 32. Bahnová Adriána, 36. Bahnová Adriána, 37. Papierniková Denisa, 42. Švančarová Alexandra, 45. Dobrodejová Veronika, 47. Švančarová Alexandra, 52. Bahnová Adriána - 25. Kopčeková Alexandra, 30. Kuklová Kristína, 37. Hergottová Ema