Sabinovčanky vezú podľa očakávania z Oravy všetky tri body

Dnešná dohrávka novembrového deviateho kola najvyššej súťaže žien medzi domácim Tvrdošínom a Sabinovom, priniesla víťazstvo hosťujúceho tímu. Rozhodujúci útok na tri body zrealizovali „predátorky“ počas druhej tretiny, ktorú vyhrali jednoznačným skóre 6:1 a celý zápas 8:4.

Od úvodu vyvíjali vyššiu aktivitu favorizované hráčky Sabinova, ktoré chceli potvrdiť domáce víťazstvo 8:3 ešte z úvodného kola sezóny. Šance „predátoriek“ sa postupne množili a po piatich minútach prišla individuálna akcia Daniely Hrabovskej, ktorá skončila v bráne Tvrdošína a hosťujúci tím vyhrával. Postupne sa osmeľovali aj hráčky Tvrdošína a výsledkom snahy bolo vyrovnanie o ktoré sa postarala Jolana Konečná. V závere sa začalo hrať spôsobom hore – dolu, no obe družstvá nevyužili viacero vyložených šancí. Sabinov dokonca nastrelil žŕdku.

Začiatok druhej tretiny mali z optického hľadiska o niečo lepší Oravčanky, ale udreli hosťujúce hráčky Sabinova. Do jednogólového náskoku ich dostala Miroslava Stašová po nevydarenej strele jej sestry Martiny. Netrvalo dlho a hosťujúce východniarky vyhrávali 3:1. Do veľkého bránkoviska si pekne načasovala nabehnutie Hrabovská, ktorá pohotovo z prvej zakončila. Útok Sabinova za tromi bodmi naberal na realite, pretože na 1:4 v prospech „predátoriek“ zvýšila Katarína Marcinková. Obranu Tvrdošína „rozobrali“ súperky v 33. minúte, keď nádhernú akciu zakončila Miroslava Stašová. Úspešná „demolácia“ domácich pokračovala a necelé štyri minúty pred zaznením druhého klaksónu zvýšila na 1:6 Katarína Nendzová. Svoj hetrik stihla do prestávky ešte zavŕšiť Hrabovská a odovzdaný Tvrdošín sa nestihol čudovať... Napriek všetkému sa „hecli“ a druhý gól domácich zaznamenala Frederika Kovalíková.

Východniarky vymenili brankárku a v podstate hráčky kontrolovali priebeh hry. Z prvej ponúknutej presilovky toho veľa Sabinovčanky nemali, lebo po chvíli si išla sadnúť na trestnú lavicu Martina Stašová. Tretia tretina priniesla namiesto gólov viac vylúčení, no ôsmy presný zásah Sabinova strelila práve z presilovky Marcinková. Dočkali sa aj Oravčanky, ktoré z florbaliek Ivany Kubačkovej a Frederiky Gondovej upravili na konečných 4:8 z pohľadu domáceho tímu.

Milan Burdeľ (tréner FbK Tvrdošín): „Dnešný zápas nám opäť nevyšiel a o našej prehre rozhodla druhá tretina. Spočiatku sme boli Sabinovu vyrovnaným súperom, no potom sme sa prestali koncentrovať, čo súper dostatočne využil. Záverečná časť bola z našej strany veľmi dobrá, ale na body to nestačilo. Trápime sa najmä z dôvodu veľkého výpadku hráčok, ktoré sú v karanténe.“

Jolana Konečná (hráčka FbK Tvrdošín): „Myslím, že prvá a tretia tretina bola z našej strany dobrá, no v tej druhej sme zlyhali v obrane, no nevzdali sme to, ale prehru sme už neodvrátili.“

Tadeáš Kovalík (tréner FBC Predator Sabinov): „Dnešný súboj sme odohrali dobre. Vychádzali nám kombinácie a z nich padali góly, čo znamenalo naše víťazstvo. Spravili sme však aj niekoľko chybičiek.“

Katarína Marcinková (hráčka FBC Predator Sabinov): „Vzhľadom na našu pozíciu v tabuľke sme sa na dnešný zápas nejako špeciálne nepripravovali, pretože nám v podstate strata ani zisk bodov neublíži či nepomôže. Z dosiahnutej výhry sa ale tešíme.“

FbK Tvrdošín – FBC Predator Sabinov 4:8 (1:1, 1:6, 2:1)