Dudovič titul nezískal, v superfinále uspel Köniz

Slovenský florbalista Michal Dudovič v sezóne 2020/2021 titul vo švajčiarskej NLA nezískal. V dnešnom superfinále sa druhýkrát v histórii stali šampiónmi hráči konkurenčného tímu Floorball Köniz.

Víťaz súťaže z ročníka 2017/2018 zvíťazil nad SV Wiler Ersigen 3:2. Köniz sa ujal vedenia už v 39. sekunde, keď skóre otvoril Stefan Hutzli. Wiler v deviatej minúte vyrovnal zásluhou Marca Louisa, ale v dvanástej minúte Köniz udrel až dvakrát. Wiler v druhej tretine znížil na rozdiel jedného gólu, keď sa po prihrávke Michala Dudoviča v presilovej hre presadil Tatu Väänänen, ale to bol zároveň aj posledný presný zásah duelu. Wiler tak titul zo sezóny 2018/2019 neobhájil a v jeho tábore zavládlo sklamanie, zatiaľ čo družstvo Floorball Köniz oslavovalo.

Köniz si celkovým prvenstvom v NLA zároveň vybojoval aj miestenku v Pohári majstov 2022, ktorý sa uskutoční v januári budúceho roka vo švajčiarskom Winterthure.

Michal Dudovič v tohtoročnom play-off získal 14 bodov za 7 gólov a rovnaký počet asistencií.