Juniorská extraliga - Florko Košice vyhralo mestské derby, súboj o Trenčín pre AS, tesná výhra Prešova v Michalovciach. Aktuálnym lídrom AS Trenčín

Extraliga juniorov pokračovala 11. kolom. Poznáme už aj prvý výsledok kola č. 12

PIATOK 18.11.2022

1. FBC Florbal Trenčín - FBK AS Trenčín 6:10 (2:1, 3:3, 1:6)

Úvodný zápas 11. kola v Trenčíne patril malému mestskému derby, ktoré malo podľa očakávania vyrovnaný priebeh. Po dvoch tretinách sa skóre líšilo len o gól 5:4  v prospech 1. FBC Florbal Trenčin. Až v poslednej tretine si hostia šiestimi gólmi zabezpečili cenné 3 body a po prehre mužov si napravili aspoň u juniorov chuť.

Góly: 16. Matej Galajda (Matúš Pavlíček), 20. Matúš Pavlíček (Damián Dohál), 23.Matej Galajda (Matúš Pavlíček), 27. Damián Dohál (Matúš Pavlíček), 33. Matúš Pavlíček (Samuel Polák), 41. Andrej Rendl (Tomáš Bulejčík) - 13. Timotej Bielik (Matúš Strieženec), 27. Gabriel Královič (Marek Oriešek), 32. Matúš Strieženec (Matúš Malík), 36. Timotej Kollár (Peter Bednár), 47. Timotej Kollár (Marek Oriešek), 50. Matúš Malík (Adam Krecháč), 52. Timotej Kollár (Matúš Malík), 56. Matúš Malík, 58. Peter Bednár.

Návšteva: 166 divákov

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

-------

FBK Púchov - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:14 (2:4, 0:4, 2:6)

Zápas bohatý na góly priniesol bodový koncert Samuela Zajaca na strane hostí zo Žiliny. Strelil štyri góly a na päť prihral. V sezóne má na konte 28 bodov. Darilo sa aj jeho kolegovi a aktuálne druhému najproduktívnejšiemu hráčovi Michalovi Korčekovi (36bodov), ktorý strelil hetrik a na jeden gól prihral. Aj vďaka tejto produktívnej dvojici patrí Žiline priebežné 5. miesto.

Góly: 8. Chris Hrušovský (Erik Vojtek), 9. Tomáš Žemľa, 47. Adrián Belopotočan (Jakub Chovanec), 59. Chris Hrušovský (Tomáš Žemľa) -  2. Marek Tichý (Jakub Habrún), 12. Samuel Zajac (Ján Šuška), 15. Adam Sabol (Samuel Zajac), 17. Michal Korček (Samuel Zajac), 28. Adam Sabol (Samuel Zajac), 34. Marek Tichý (Radoslav Šimo), 37. Michal Korček (Robert Richter), 40. Michal Korček (Samuel Zajac), 42. Adam Sabol (Samuel Zajac), 49. Samuel Zajac (Robert Richter), 57. Samuel Zajac (Robert Richter), 57. Radoslav Šimo (Samuel Šútora), 59. Samuel Zajac (Michal Korček), 60. Tomáš Brída.

Návšteva: 32 divákov

SOBOTA 19.11.2022

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava - EXEL Snipers Bratislava 3:19 (0:9, 1:3, 2:7)

Malé bratislavské derby jasnou záliežitosťou Snipers, keď o výhre rozhodli prakticky už v prvej tretine. Výrazne k tomu prispeli k tomu štvorgóloví Pacek a Ponomarenko.

Góly: 40. Radovan Schüller (Filip Prokop), 45. Filip Prokop, 60. Ján Brečka (Jakub Skyslak) - 2. Bohdan Ponomarenko, 3. Patrik Pacek (Marko Kelbel), 3. Patrik Pacek
(Matej Sedliak), 7. Matej Sedliak (Marko Kelbel), 8. Bohdan Ponomarenko, 11. Bohdan Ponomarenko (Marek Pacek), 15. Matej Sedliak (Marko Kelbel), 16. Marek Pacek (Bohdan Ponomarenko), 19. Marko Kelbel (Patrik Pacek), 26. Marek Pacek (Tobias Pauhof), 29. Marko Kelbel (Patrik Pacek), 33. Martin Bútora  (Bohdan Ponomarenko), 44. Richard Vránek (Martin Vrábel), 46. Martin Bútora (Tobias Pauhof), 48. Patrik Pacek (Marko Kelbel), 50. Bohdan Ponomarenko (Marek Pacek), 54. Marek Pacek (Tobias Pauhof), 55. Alex Pápay (Patrik Pacek), 60. Patrik Pacek.

FBK Michalovce - FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov 6:7 (2:2, 0:3, 4:2)

V Michalovciach si zaujímavé stretnutie prišlo pozrieť 48 divákov. V 48. Minúte Prešov síce vyhrával presvedčivo 3:7, Michalovciam sa síce podarilo znížiť skóre v najnižší možný rozdiel 6:7 ale na body už domáci nedosiahli a ostávajú na poslednom mieste.

Góly: 8. Ján Ucháľ (Marek Roman), 14. Marek Sokirka, 47. Róbert Baláž (Maroš Sokirka), 52. Tomáš Petruška, 57. Samuel Drančák (Maroš Sokirka), 60. Ján Ucháľ (Dávid Makovický) - 6. Samuel Plavčan (Štefan Kandráč), 18. Jakub Hrabovský (Štefan Kandráč), 28. Richard Staš (Dávid Horizral), 31. Bruno Peregrin, 40. Jakub Hrabovský
(Štefan Kandráč), 46. Samuel Plavčan (Štefan Kandráč), 48. Jakub Munich.

FK Florko Košice - FaBK ATU Košice 8:5 (0:1, 5:3, 3:1)

Na derby v Košiciach sa prišlo pozrieť niečo vyše 80 divákov a mohli vidieť 4 góly domáceho Michala Bačišina, ktorý je so 42 bodmi najproduktívnejším hráčom súťaže a opäť potvrdil skvelú sezónnu formu. Za ATU strelil dva góly Marko Šima. Domáce farby tak okrem mužského sviatočného derby dokázali zvládnuť úspešne aj juniorský duel.

Góly: 24. Michal Bačišin (Samuel Hurajt), 29. Marek Bakajsa (Alex Doša), 36. Michal Bačišin (Marek Bakajsa), 36. Alex Lazor (Kamil Kandráč), 39. Michal Bačišin (Alex Doša), 43. Jakub Čekan (Martin Liško), 49. Michal Bačisin (Alex Doša), 55. Samuel Hurajt (Alex Doša) - 10. Zdenko Meliška (Tomáš Slanina), 30. Samuel Kovalčík (Marko Šima), 31. Matúš Gburík (Matej Valent), 38. Marko Šima (Matúš Gburík), 54. Marko Šima (Matúš Gburík).

Tsunami Záhorská Bystrica - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 10:3 (4:1, 2:2, 4:0)

Posledný zápas 11. kola Extraligy juniorov sledovalo v Záhorskej Bystrici 44 divákov. Brankár z Tsunami si pripísal na svoje konto 19 zákrokov (86.36%) a jeho oponent z
Hurikánu 31 zákrokov (75.61%). Hurikán znova nebodoval a nedokázal prerušiť negatívnu sériu. S piatimi bodmi je na predposlednom mieste.

Góly: 7. Michal Baláž (Oliver Chochol), 9. Ján Poprocký (Oliver Chochol), 17. Viktor Báb (Alexander Kotian), 18. Matúš Tvrdoň, 32. Martin Veselovský (Matúš Tvrdoň), 38.Michal Baláž (Alexander Kotian), 47. Matúš Tvrdoň (Martin Kompan), 48. Michal Baláž (Alexander Kotian), 53. Matúš Tvrdoň (Pavol Poprocký), 54. Oliver Szombath (Ján
Poprocký) - 9. Daniel Manek (Tomáš Zadňančin), 22. Matúš Béreš, 39. Daniel Manek (Adam Martin Ondrejička).

NEDEĽA 20.11.2022

V nedeľu 20.11. bol na programe jeden zápas predohrávky 12. kola Extraligy juniorov medzi FBK AS Trenčín a VŠK PdF UK Hurikán Bratislava.

FBK AS Trenčín - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 11:2 (2:0, 7:1, 2:1)

Domaci Trenčín si po výhre 11:2 odnáša 3 body.  5krát sa v zápase presadil Timotej Kollár. Na strane Bratislavčanov bodoval Martin Jozef Poikáns. Najprv v 26. minúte strelil gól a pri druhom v 59. minúte asistoval Matúšovi Bérešovi. Trienčiansky gólman si so šiestimi zákrokmi odnáša 85.71% úspešnosť. Jeho oponent si na konto pripísal 17 zákrokov a 65.38% úspešnosť.

Góly: 2. Peter Bednár (Gabriel Královič), 20. Timotej Kollár (Adam Krecháč), 24. Timotej Kollár (Matúš Malík), 26. Timotej Kollár, 28. Matúš Strieženec (Peter Bednár),  30. Matúš Malík, 30. Adam Žiško, 32. Timotej Kollár (Patrik Zverbik), 34. Patrik Zverbik (Peter Bednár), 57. Brunko Velek (Filip Vrana), 60. Timotej Kollár (Adam Krecháč) - 25. Martin Jozef Poikáns, 59. Matúš Béreš (Martin Jozef Poikáns).

Návšteva: 52 divákov

Extraliga juniorov bude pokračovať v sobotu zvyšnými zápasmi 12. kola a v nedeľu kompletným 13. kolom.