Košické derby zvládlo lepšie Florko

Po jeden a pol roku sa v metropole východu odohralo derby medzi košickými tímami Florkom a ATU. Bitka o mesto Košice dnes dopadla lepšie pre Florko, ktoré okrem prvého gólu nepustilo počas celého zápasu svojho mestského rivala do náskoku a zaslúžene sa teší z troch bodov.

Lepší štart do zápasu si hráči ATU nemohli priať. Po necelej minúte otvoril skóre Filip Rajnec. Florko potrebovalo šesť minút na spamätanie sa a Martin Kátlovský udrel vyrovnávajúcim gólom. Vtedy ani netušil, akým spôsobom naštartuje svojich spoluhráčov. Matúš Vašíček, Alex Lazor a Jakub Blaško sa k nemu pridali, no a zverenci Mareka Onderka zrazu nevedeli čo sa deje. Záver prvej časti ale patril práve im. Tomáš a Peter Bezegovci vrátili ATU do hry.

O pekné góly nebola núdza ani v strednej časti zápasu. Najskôr ale nepremenil trestné strieľanie hosťujúci Filip Navrátil, no o minútu vyrovnal na 4:4 Daniel Olekšák. Nasledujúcich desať minút dávali góly len domáci hráči, ktorí postupne upravili na priebežných 7:4 pre Florko. Atučkár Roman Kozej stihol ešte do konca tretiny znížiť na rozdiel dvoch gólov a tak bolo v derby všetko otvorené.

Florko nechcelo dopustiť drámu a tak sa domáci snažili držať súpera na dištanc a streliť nejaký gól. To sa podarilo Patrikovi Peleginovi, ktorý zvýšil na 8:5 a po ňom využil presilovku Lukáš Blaško. Iskierku nádeje sa snažil šiestym gólom ATU vykresať Peter Bezeg ale po desiatom presnom zásahu Pelegrina bolo už asi všetkým jasné, kto sa bude tešiť z víťazstva. Zaujímavé derby ešte trochu pokazil nervózny záver v podstate už za rozhodnutého stavu. Zbytočný faul hosťujúceho Eduarda Tótha na brankára Davida Vagaského bol ocenený červenou kartou, ktorú vyfasoval aj domáci Zoro pomstiteľ Lukáš Vrábeľ. Družstvá ešte strelili po jednom góle a skóre sa tak uzavrelo na 11:7 v prospech domáceho Florka.

Lukáš Blaško (hrajúci asistent trénera FK Florko Košice): „Myslím, že zápas sme jednoznačne zvládli. Mali sme niekoľko hluchých pasáži, kedy sa súper dostal do hry našimi chybami, ale inak sme išli jasne za víťazstvom.“

Jakub Blaško (hráč FK Florko Košice): „Bol to výborný zápas. Diváci vytvorili perfektnú kulisu a sme radi, že sme sa konečne dostali na palubovky aj s fanúšikmi. Dnes si dovolím tvrdiť, že sme boli vo všetkom lepší a preto sme vyhrali. Ďakujeme súperovi za zápas.“

Marek Onderko (tréner FaBK ATU Košice): „Šancí sme mali dostatok, ale nepremieňali sme ich. Súper nám v prvej tretine odskočil, no podarilo sa nám dotiahnuť a znova sme sa nevyvarovali chýb. Zranili sa nám niektorí hráči a ku koncu zápasu nám už chýbali sily. Góly do prázdnej brány neriešim...“

FK Florko Košice – FaBK ATU Košice 11.7 (4:3, 3:2, 4:2)