Súboj troch strelcov vyhrali Trenčania

Do Záhorskej Bystrice vycestovali hráči AS Trenčín len s dvomi formáciami, zatiaľ čo domáce Lido okrem jedného mena, naplnilo kompletnú súpisku. Zaujímavosťou tohto dohrávaného duelu prvého kola extraligy mužov bolo, že traja hráči strelili z celkového počtu 15 gólov až 11... Suverénom bol domáci Lukáš Nôta s piatimi a po dva hetriky zaznamenali Trenčania Lukáš Kráľ s Dávidom Barošom. AS tak zvíťazilo tesne 8:7.

Bratislavčania začali aktívnejšie a snažili sa vytvoriť nejakú gólovú príležitosť. Po strate loptičky sa však v polovici tretej minúty dostali Trenčania do rýchleho protiútoku, ktorý zakončil Dávid Baroš. Hrajúci tréner a kapitán hostí Juraj Matejka zvýšil na 2:0 pre AS. Gólový účet Lida v novej sezóne otvoril Lukáš Nôta a o necelé dve minúty sa k nemu pridal Teodor Beriac, ktorý vyrovnal na 2:2. To ešte nebolo všetko, pretože hostí dostal znovu do vedenia Lukáš Kráľ. Nôta si spomenul na časy pred koronou a poriadne nabrúsil svoju florbalku, z ktorej uštedril Trenčanom tretí zásah.

Kvalitný a vyrovnaný duel pokračoval aj počas druhej tretiny a čo je pre divákov najdôležitejšie, padali aj góly. Hostí dostal hneď v úvode do vedenia svojim druhým presným zásahom Kráľ, no domáci Ondrej Pagáč skóre dorovnal. Lukáš Nôta trafil do čierneho po tretí raz v zápase a otočil na 5:4 pre Lido. Domáci hráči sa po prvom vylúčení, ktoré Trenčania v prvej tretine nevyužili, nepoučili a tak prišiel počas druhého oslabenia trest. Na 5:5 vyrovnal Peter Bednár. Inštinkt zabijaka však nemohol potvrdiť nik iný ako Nôta, ktorý zvýšil na 6:5.

Aktívnejší prístup k hre mali aj naďalej domáci hráči, ktorí aj častejšie ohrozovali bránku Trenčanov. O to viac prekvapujúca bola strela od mantinelu z florbalky Baroša, ktorá si našla cestu do bránky Bratislavčanov. Práve Baroš sa rozhodol súperiť s Nôtom a poslal aj tretí projektil do bránky Lida, čím dostal svoj tím do jednogólového náskoku. Na súboj dvoch strelcov zápasu sa nechcel pozerať Kráľ, ktorý tiež trafil dnes hetrik a dostal AS do dvojgólového náskoku. Dve minúty pred koncom si domáci tréner Patrik Paulikovič zobral oddychový čas a Lido sa vrátilo na hraciu plochu v šiestich. Netrvalo dlho a Nôta znížil na 7:8 z pohľadu domácich. Na ďalší gól sa však už hráči nezmohli a tak sa AS Trenčín tešil z prvých bodov v sezóne.

Gabriel Mészáros (ŠK Lido Prírodovedec): „Ťažko sa hodnotí takýto zápas. Bol to prvý duel v sezóne po veľmi dlhej pauze. V takýchto stretnutiach sa dajú tolerovať malé chyby, ale v tomto zápase sme ich spravili až príliš veľa, aby sme pomýšľali na tri body.Tak isto sme neboli efektívni v koncovke, človek si môže povedať, že sedem gólov je veľa, ale inkasovali sme viac. Súper nás vyškolil z efektivity. Celý čas sme kontrolovali hru, boli sme na lopte útočili sme, no súper prišiel, zahrozil a dal gól. Psychika ide dole, snažili sme sa to zlomiť, ale paradoxne sa to zlomilo, keď sme vyhrávali v tretej tretine 6:5 a potom sme dostali dva lacné góly a Trenčania sa dostali na koňa, zavreli obranu a my sme to už nedokázali prelomiť.“

Lukáš Nôta (hráč, ŠK Lido Prírodovedec): „Myslím si, že sme na ihrisku boli lepším tímom. Súper bol dobrý v obrane a hrozil nám z brejkov, v ktorých boli efektívni, využili hlavne veľa šancí po našich chybách a to rozhodlo zápas. Mojich päť gólov ma určite teší, ale bol by som radšej, kebyže berieme tri body my. Na tréningoch popracujeme na tom, aby sa to nestávalo už.“

Juraj Matejka (tréner FBK AS Trenčín): „Som rád, že sa prejavila aj naša letná príprava, pretože sme prišli na zápas desiati. Ubehali sme to aj, keď bolo veľmi teplo, ale proste jednoducho sme to uhrali veľmi dobre, samozrejme nechceme hrať v takomto počte, ale na poslednú chvíľu nám vypadlo osem hráčov.“

Lukáš Kráľ (hráč, FBK AS Trenčín): „Je to super, že sme sa takto po roku zišli v extralige vo výbornom zápase a to, že sme prišli desiati, sme sa s chalanmi zomkli v šatni a povedali sme si, že to nepustíme a že budeme makať všetci za jedného a tak to aj vyzeralo. Pomáhali sme si, blokovali sme strely a vyšlo to.“

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 7.8 (3:3, 3:2, 1:3)