1. liga mužov: Čelo stále patrí Raptors, v tesnom závese Detva a Žilina

Druhá najvyššia súťaž mužov pokračovala víkendovým dvojkolom a poslednými zápasmi roku 2022. Čelo tabuľky je naďalej poriadne nabité a už iba bod delí vedúci FBK RAptORs od prenasledovateľov DTF Team Detva a ŠK Juventa Žilina. Oba tímy majú navyše zápas k dobru

Počas víkendu mala 1. liga mužov na programe dve kolá - 15. a 16.

Nie príliš vydarený víkend má za sebou, stále priebežný líder z Rabče - FBK RAptORs, ktorý dvakrát prehral a vedie už len o bod. Domáce zápasy lídra súťaže mali aj charitatívny rozmer, keď počas nich prebiehala zbierka pre chorého Sebastiánka z Rabče.

SOBOTA - 15. kolo

RAptORs privítali na domácej palubovke FBK Púchov, domáci sa ujali vedenia a dokázali dominovať prvé dve tretiny avšak koncovka im vôbec nevyšla a v závere zápasu stratili dych a inkasovali dva góly v poslednej minúte riadnej hracej doby. Hosťom najviac pomohol Tomáš Žemla, ktorý zapísal 1+2.

FBK RAptORs - FBK Púchov 5:6 (2:1, 2:1, 1:4)

Góly: 13. Brišák Adam, 13. Michlík Šimon, 25. Adamčík Martin, 34. Adamčík Martin, 57. Grobarčík Adam - 19. Bednárik Peter, 40. Lupták Adam, 47. Žemla Tomáš, 59. Gabriško Matej, 60. Haluška Pavol, 60. Horečný Rastislav

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

DTF team Detva sa stretli so svojim regionálnym susedom FPS Banská Bystrica. Napätý a vyrovnaný súboj od prvých minút muselo rozhodnúť napokon až predĺženie, v ktorom zvíťazili podpoľanci, aj zásluhou Richarda Míšeka, ktorý zaznamenal okrem dvoch bodov aj prihrávku na víťazný gól.

FPS Banská Bystrica - DTF team Detva 4:5 pp (1:0, 0:3, 3:1, 0:1)

Góly: 7. Kochlica Filip, 41. Lehocký Oliver, 46. Lehocký Oliver, 52. Nôta Patrik - 23. Míšek Richard, 26. Kucej Jaroslav, 28. Míšek Richard, 45. Masár Pavol, 65. Kulich Vladimír

ŠK Juventa Žilina si zmerala sily so VŠK PdF UK Hurikán Bratislava. Úvod mal lepší Hurikán, no kvôli vylúčeniam, ktoré dokázali Žilinčania potrestať, sa z víťazstva nakoniec Bratislavčania neradovali. V zápase padli aj dva hetriky zásluhou Hurikánu, a to konkrétne od hráčov Jána Lacka a Petra Doganova.

ŠK Juventa Žilina - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 8:7 (4:4, 2:0, 2:3)

Góly: 10. Švancár Tobiáš, 14. Dobrovolný Andrej, 14. Fabian Alex, 19. Hordynsky Alexander, 30. Imrišík Lukáš, 35. Šupola Ladislav, 41. Šupola Ladislav, 52. Imrišík Lukáš - 3. Doganov Peter, 9. Doganov Peter, 13. Šarmír Igor, 20. Lacko Ján, 43. Lacko Ján, 49. Lacko Ján, 49. Doganov Peter

FbO Žochár Topoľčany nenechali nič na náhodu a porazili Žatvu 90 Dolný Kubín. V zápase bodoval aj najproduktívnejší hráč 1. ligy Lukáš Kráľ.

Žatva 90 Dolný Kubín - FbO Žochár Topoľčany 4:6 (2:2, 1:0, 1:4)

Góly: 5. Straka Tomáš, 16. Kuhajda Daniel, 33. Gáll Filip, 54. Suroviak Lukáš - 14. Tomaškovič Matúš, 16. Jelínek Alex, 45. Tomaškovič Matúš, 49. Žaťko Richard, 53. Martvoň Boris, 59. Žaťko Richard

Falcons Stará Ľubovňa hostili FBC White Eagles Bratislava. Sokoly sa nenechali vystrašiť od Bielych Orlov a presvedčivo zvíťazili. Hetrikom si uletel najviac Jakub Roman a aj vďaka nemu Staroľubovnianci bodovali naplno.

Falcons Stará Ľubovňa - FBC White Eagles Bratislava 9:3 (4:1, 3:1, 2:1)

Góly: 1. Rusnaček Dávid, 6. Letkovský Jakub, 15. Rusnaček Dávid, 19. Záleš Ján, 25. Herstek Matej, 26. Roman Jakub, 31. Roman Jakub, 41. Tulka Jakub, 46. Roman Jakub - 17. Šimo Denis, 37. Šimo Denis, 47. Sádecký Michal

NEDEĽA - 16. kolo

ŠK Juventa Žilina privítal v športovej hale Vendelína Javorku tím FBC White Eagles Bratislava, Žilinčania nenechali nič na náhodu a presvedčivo prevalcovali súpera. Najväčšou hviezdou domácich bol Juraj Kubička ktorí zaznamenal až 7 bodov (4+3).

ŠK Juventa Žilina - FBC White Eagles Bratislava 15:2 (7:1, 4:1, 4:0)

Góly: 8. Kubička Juraj, 12. Ťapuš Tomáš, 14. Dobrovolný Andrej, 15. Šupola Ladislav, 17. Perďoch Timotej, 20. Imrišík Lukáš, 20. Kubička Juraj, 36. Bulej Timotej, 36. Imrišík Lukáš, 37. Imrišík Lukáš, 37. Imrišík Matúš, 44. Noga Matej, 50. Šupola Ladislav, 52. Kubička Juraj, 55. Kubička Juraj - 20. Ťapuš Tomáš, 27. Ťapuš Tomáš, 33. Dzuro Dominik

FBK Púchov mali proti Žatve 90 Dolný Kubín horší vstup do zápasu kedy prehrali prvú tretinu ale v ďalších dvoch dokázali dominovať a suverénne vyhrali zápas. Najproduktívnejším v zápase sa stal 5 gólový Pavol Haluška z Púchova.

Žatva 90 Dolný Kubín - FBK Púchov 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)

Góly: 8. Sporka Patrik, 19. Kubačka Patrik, 19. Kuhajda Daniel, 41. Kuhajda Daniel, 50. Kysel Ľuboš, 60. Slávik Andrej - 16. Žemla Tomáš, 28. Haluška Pavol, 32. Haluška Pavol, 33. Haluška Pavol, 51. Haluška Pavol, 54. Gabriško Matej, 59. Haluška Pavol

Celozápasová prestrelka. Aj tak by sa dal nazvať duel medzi VŠK PdF UK Hurikán Bratislava a Falcons Stará Ľubovňa. Vyrovnaný zápas nenašiel svojho víťaza v riadnom hracom čase a tak sa rozhodovalo v predĺžení kde napokon víťazstvo na svoju stranu preklopil Bratislavský Hurikán. Jeho hrdinom bol Vladimír Gramblička, ktorý v predlžení nezaváhal a v zápase zaznamenal aj asistenciu.

Falcons Stará Ľubovňa - VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 6:7 pp (3:3, 2:2, 1:1, 0:1)

Góly: 1. Rusnaček Dávid, 7. Hudák Dominik, 10. Štupák Matúš, 25. Šatala Jozef, 32. Letkovsky Martin, 45. Urban Roland - 9. Šiša Damian, 14. Lacko Ján, 18. Šablica Matúš, 39. Belko Adam, 39. Lacko Ján, 50. Šiša Damian, 65. Gramblička Vladimír

FBK RAptORs privítali ako líder súťaže štvrtých zo FbO Žochár Topoľčany. Avšak domáci nedokázali naplniť rolu favorita. Hostia, aj vďaka najproduktívnejšiemu hráčovi ligy Lukášovi Kráľovi, ktorý zaznamenal 2+1, zobrali z pôdy lídra všetky body a sú na 4. mieste. Rabčania aj napriek dvom víkendovým prehrám ostávajú na prvej pozícii.

FBK RAptORs - FbO Žochár Topoľčany 3:6 (3:3, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Čajka Vladislav, 8. Nožina Kristián, 20. Ulrich Matúš - 4. Šandor Timotej, 9. Bujna Miroslav, 12. Kráľ Lukáš, 24. Kráľ Lukáš, 49. Bujna Miroslav, 55. Šandor Timotej

Druhá najvyššia súťaž bude pokračovať po novom roku sobotu 14. januára.